Головна / Поради / Як уникнути небезпеки від бджолиного укусу

Як уникнути небезпеки від бджолиного укусу

При температурі повітря вище 10 градусів активізуються бджоли. Укус цих жалких комах може стати смертельним. Про що повинні знати алергіки і як убезпечити себе, що приймати.

Чому після укусу бджола вмирає, а оса ні

У жала бджоли є 10-12 зазубрин, тому під час впивання в шкіру людини або тварини, жало бджоли міцно фіксується.

Бджола не може дістати своє жало. Після укусу бджола інстинктивно відлітає, залишаючи разом з жалом свої внутрішні органи. Саме тому після укусу бджола вмирає.

Як уникнути небезпеки від бджолиного укусу 1

За рахунок того, що секреторна система залишається разом з жалом на шкірі, отрута якийсь час продовжує надходити в організм людини. Тому, чим раніше видалити жало, тим краще.Кількість отрути залежить від віку бджоли, чим старша бджола, тим більше отрути. У молодих бджіл отрути практично немає. У ос же зазубрин на жалі немає, тому вони можуть жалити багаторазово і не вмирають після укусу.

Які можуть бути наслідки після укусу бджоли

  • місцева реакція — біль, почервоніння, набряк на 12-24 години — реакція організму на токсин комахи.
  • алергічна реакція — неадекватна реакція імунної системи на чужорідний білок.

Обов’язково повторна реакція. На перший в житті укус бджоли реакції бути не може. Ризик розвитку алергії при повторному укусі – 5-10%.

Головний фактор ризику розвитку анафілактичної реакції – гіперчутливість організму. Її можна виявити по частих алергіях на різні інші фактори (харчові алергії, бронхіальна астма і т.д.).

Як уникнути небезпеки від бджолиного укусу 2

Як може проявлятися алергічна реакція

  • кропив’янка – червоний висип і свербіж шкіри;
  • набряк Квінке – виражений набряк обличчя, язика і повік;
  • анафілактичний шок – смертельно-небезпечний стан.

Анафілаксія – генералізована дегрануляція огрядних клітин і викид гістаміну. У відповідь на гістамін розширюються судини і набрякають тканини. При набряку голосових зв’язок і бронхів порушується зовнішнє дихання — людина може задихнутися.

Що робити, якщо вкусила бджола

  • Видалити пінцетом жало. Не рекомендується видавлювати жало пальцями, так як це може привести до поширення отрути.
  • Промивання водою і обробка місця укусу: спирт, перекис водню, марганцівка, йод і т. д
  • Прикласти холод. Холод звужує судини, знижує набряклість. При набряку стискаються довколишні тканини,виникає біль. Холод зменшить біль.
  • Потерпілому зі схильністю до алергічних реакцій потрібно дати антигістамінний препарат: лоратадин, Зіртек та ін.
  • При розвитку анафілактичної реакції, набряку Квінке і можливої загрози життю – вколоти адреналін або глюкокортикостероїди (преднізолон, дексаметазон, метипред).

Адреналін діє швидко, нейтралізуючи алергічну реакцію, підвищуючи кров’яний тиск, розширюючи бронхи і відновлюючи прохідність дихальних шляхів (знімає набряк голосових зв’язок). Укол адреналіну може врятувати хворому життя і запобігти ускладнення.Як позбутися алергії

Алергія на отруту комах піддається лікуванню.

Позбутися від алергії на отруту бджіл і їх родичів допомагає алерген-специфічна імунотерапія (АСІТ), ефективність якої становить 95-100%.

Цей метод терапії полягає у введенні алергенів, що провокують алергічну реакцію. Доза алергену зростає в міру введення, це призводить до поступової зупинки надлишкової активності клітин імунної системи до цього алергену.

Метод дозволяє значно зменшити ризик придбання системної алергічної реакції при повторних укусах.Додано: 04/22/21 3:52
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.