Головна / Гінекологія‎ / Як передається гонорея

Як передається гонорея

Як передається гонорея  На жаль, не тільки статевим шляхом, хоча дану недугу зазвичай відносять до венеричних захворювань. За статистикою, гонорея є одним з найбільш поширених захворювань, особливо серед молоді.

Викликається ця хвороба особливим мікроорганізмом, гонококом, який може паразитувати не тільки в області статевих органів, але і на слизових оболонках ротової порожнини, очей і внутрішніх органів. Займатися самолікуванням даного захворювання не слід, так як це може привести до різних ускладнень (наприклад, безпліддя) і хронізації процесу.

Як передається гонорея 1

Основний шлях передачі гонореї

Незважаючи на наявність безлічі захисних засобів, статевий акт є провідним шляхом поширення гонореї. За ступенем ризику зараження на першому місці стоять незахищений вагінальний і анальний секс, а на другому місці в цьому списку впевнено тримається оральний секс.

Заразитися гонореєю можна не тільки під час традиційного сексу, але і при звичайних інтимних ласках, якщо статеві органи партнерів стикаються один з одним, однак статевий член у піхву не вводиться. Ймовірність зараження при одиничному незахищеному статевому акті становить 50%, а при наявності супутніх запальних захворювань — ще вища.

Жінки заражаються практично завжди, а чоловіки найбільш часто в тих випадках, коли займаються любовними втіхами під час менструації партнерки, при наявності безсимптомно протікаючої у неї гонореї, під час подовженого статевого акту, при попаданні інфекції в сечовипускальний канал чоловіка.Як передається гонорея іншими способами

Від матері до дитини під час пологів. Проходячи по зараженими гонококами родових шляхах, очі дитини інфікуються практично в 100% випадків, потім розвивається гонококовий кон’юнктивіт з подальшою сліпотою у малюка. Під час пологів можуть інфікуватися також статеві органи дівчаток.

Через предмети побуту. Хоча такий шлях передачі зустрічається досить рідко, тим не менш, вірогідність його збільшується, якщо в родині хтось має дане захворювання. В цьому випадку зараження відбувається, якщо людина скористається губкою, рушником, білизною хворого зі слідами гонорейного гною.

Таким чином в сім’ях з низьким рівнем гігієни можуть заражатися дівчатка, які ще не живуть статевим життям (при цьому брудні руки матері в їх зараженні грають не останню роль).

Як виявити гонорею в домашніх умовах

Якщо пам’ятати про те, що існують безсимптомні та атипові форми гонореї, то гонорею виявити в домашніх умовах практично неможливо. Саме надійне — це мати єдиного статевого партнера за умови взаємної вірності один одному або не жити статевим життям взагалі.

В інших випадках оптимальним варіантом стане регулярне проходження медогляду і здача аналізів на наявність ЗПП.

Як можна запідозрити гонорею

Як передається гонорея 2

Запідозрити гонорею можна, якщо з’явилися деякі з наступних симптомів через 2-14 днів після статевого акту:У чоловіків:

Запалення сечовипускального каналу (уретрит), що проявляється незначним дискомфортом в уретрі, хворобливістю пеніса і гнійними виділеннями з нього.
Простатит, запалення придатків яєчок, сім’яних пухирців: можливий набряк мошонки, болі внизу живота, промежини, посилюються під час ерекції.

У жінок:

  • Уретрит, характеризується гнійними або слизисто-гнійними виділеннями.
  • Запалення сечового міхура (прискорене і хворобливе сечовипускання).
  • Вагініт (почервоніння стінок піхви, гнійні виділення).
  • Дискомфорт, болі внизу живота, болючість при статевому акті, можуть свідчити про те, що гонорея поширилася і на інші органи (маткові труби, матку тощо).
  • Хронічна гонорея часто протікає безсимптомно, і в деяких випадках жінка може виявити тільки тоді, коли звертається за допомогою для лікування безпліддя.

Рідкісні форми гонореї

Запалення прямої кишки (проктит): свербіння в області анусу, періодичні кровотечі, гнійні виділення, запори.

Фарингіт: біль у горлі, першіння.

Перигепатит: болі в правому підребер’ї, нудота, блювота, лихоманка.

Суглобова форма гонореї: запалення колінних, гомілковостопних, ліктьових суглобів або зап’ястя, також спостерігається лихоманка, болючість, набряклість і обмеження рухливості суглобів. Стандартне лікування виявляється неефективним.

Дисемінована гонококкова інфекція: гнійники на шкірі, поліартрит, підвищена температура тіла. Висипання невеликих розмірів, з наявністю гною.

Як видно з перерахованого вище, в деяких випадках діагностика гонореї є складною навіть для фахівця в даній області, тим більше, що під час єдиного статевого акту можна заразитися відразу кількома захворюваннями, які передаються статевим шляхом: наприклад, гонореєю і сифілісом.

До якого лікаря звернутися

Гонорею лікує венеролог. Також запідозрити захворювання може андролог, уролог, гінеколог. У лікуванні беруть участь офтальмолог, ревматолог, гепатолог, ЛОР-лікар, інфекціоніст залежно від зараженого органу. Якщо людина гонореєю хворіє часто, рекомендується відвідати сексолога, щоб дізнатися про правильну статеву поведінку.Додано: 06/28/18 8:50
Категорія: Гінекологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.