Головна / Вагітність, Стоматологія / Проблеми з зубами після вагітності: як їх уникнути?

Проблеми з зубами після вагітності: як їх уникнути?

Народження малюка – подія радісна, але вагітність та годування грудьми не завжди покращують здоров’я молодої мами. Дуже поширеною є ситуація, коли після пологів болять зуби, псуються і навіть випадають.

Проблеми з зубами після вагітності: як їх уникнути? 1

З чим це пов’язано і які особливості стоматологічного лікування для жінок, які годують дитину грудьми – розповімо далі.

Чому вагітність може погано вплинути на стан зубів?

Пряма причина того, що в період виношування малюка і після цього у жінки болять, випадають і кришаться зуби – це дефіцит кальцію. До пологів кальцій активно витрачається на формування скелета плоду. А після пологів цей мінерал виявляється дуже потрібен для лактації!

І виходить, що зуби «в прольоті» — кальцій з них вимивається, зубна емаль кришиться…У когось з жінок цей процес більш явний, а комусь може пощастити залишитися зі здоровими зубками, незважаючи на пологи – у цій «лотереї» чималу роль грає спадковість. Також зуби страждають сильніше, якщо у молодої мами є проблеми з суглобами – артроз, остеопороз і т. д.

Крім того, грішать на складності вагітності жінки нерідко додають «хардкору» своїм зубам – у клопотах про малюка не встигають чистити зуби, користуватися зубною ниткою, полоскати їх. І коли через рік-півтора життя виявляється, що зуб болить, розкришився і його треба терміново лікувати – проблема може бути елементарно в поганій гігієні!

Що робити в період виношування дитини, щоб зберегти зуби?

Вплинути на власну спадковість і на сам процес розподілу кальцію в організмі неможливо. Але можливо постаратися зберегти зуби здоровими, мінімізувавши фактори ризику та провівши деякі корисні процедури.

Наприклад:

  • Видалення зубного каменю. Існує безболісний і безпечний метод позбавлення від каменя – тому варто вже на початку вагітності пройти цю процедуру.
  • Апаратна чистка.
  • Прийом мінеральних комплексів для вагітних і годуючих грудьми.
  • Правильне харчування, з акцентом на кальцієвмісні продукти – сири, молочну продукцію, рибу.
  • Щоденна якісна чистка, полоскання після їжі.
 

Лікування зубів при грудному вигодовуванні можливо і навіть необхідно. Однак, при зверненні до стоматолога обов’язково потрібно сказати, що ви годуюча мама, щоб лікар підібрав лікування, яке не відіб’ється на складі молока.При лікуванні зубів в період грудного вигодовування зазвичай вводиться місцева анестезія – це небезпечно, так як анестетики швидко виводяться з організму, розщеплюючись до нешкідливих з’єднань через закінчення періоду їх дії. Навпаки, терпіти біль під час процедур дуже небажано ні вагітним ні годуючим – так як больові відчуття викликають стрес і виділення надмірної кількості адреналіну: цей гормон потрапляє як до ненародженого плоду, так і в грудне молоко.

Більшість стоматологічних заходів молодим і майбутнім мамам виконують як зазвичай – у перелік допустимих процедур входять пломбування, лікування запалення ясен, підбір і установка знімних зубних протезів, і т. д. Лікувати зуби вагітним варто по першому виявлення проблеми (особливо якщо відчувається біль).

Однак, існують види стоматологічного втручання, які рекомендовано відкласти на час після закінчення ГВ.

Це:

  • Встановлення зубних імплантатів. Справа в тому, що для їх приживлення призначають антибіотики – а це шкідливо і для плода, і для немовляти, яке харчується молоком.
  • Встановлення вінірів. Під вініри зуби обточують, що підвищує їх крихкість і чутливість. Вкупі з проблемою вимивання кальцію, підсумком може стати руйнування зуба під новеньким вініром, відклеювання вінірів.
 

Якщо у жінки після пологів зуби болять, то до застосування болезаспокійливих засобів слід проконсультуватися з лікарем – які з болезаспокійливих препаратів не впливають на склад грудного молока. Щоб зменшити хворобливість відчуттів і надчутливість ясен, можна застосовувати особливі пасти і бальзами, а також полоскання як готовими аптечними складами, так і відварами лікарських трав – наприклад, кори дуба.

Однак, якщо зуби болять, то все-таки потрібно не придушувати біль тривалий час, а швидше йти в стоматологічний кабінет, щоб лікувати їх там по-справжньому!Додано: 09/20/18 10:48

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.