Головна / Педіатрія / Синці під очима у дитини: причини появи

Синці під очима у дитини: причини появи

Коли красиві дитячі очі обведені темними припухлими колами, утворюються синці під очима – така проблема серйозно хвилює батьків. Якщо ваш малюк починає нагадувати панду з зоопарку або колегу по роботі, який всю ніч не спав, турбуючись про квартальні звіти, нормально задатися питанням, що сталося.

Але більшість малюків, у яких є темні кола під очима, насправді не хворіють і добре сплять. Однак, важливо завжди з’ясувати причини проблеми.

Синці під очима у дитини: причини появи 1

Синці під очима у дітей

Темні кола або синці більш вірогідні в результаті дитячої алергії або генетичної схильності до того, що вчені і продавці косметики називають «периорбітальними темними колами». Неспеціалісти називають цей стан мішками, синцями під очима.

Педіатри весь час твердять батькам, що темні кола під очима їхніх дітей викликані анемією або дефіцитом вітамінів, і хочуть провести лабораторні аналізи.

Але чи потрібно робити зайві аналізи, щоб визначити причини темних кіл? Обговоримо найбільш поширені причини цих “очей панди”.Фізіологія чи патологія

Темні кола або синці навколо очей часто виникають через те, що вени періорбітального простору стають ширшими, темнішими через закладеність носа. У дітей часто буває закладеність носа при застуді або алергії. Синява під очима іноді провокується великими аденоїдами. Це лімфатичні вузли, розташовані над мигдалинами і за носом. Діти з великими аденоїдами вміють дихати ротом і голосно хропуть.

Друга причина – генетика. Якщо батьки мають цей неприємний дефект, швидше за все, синці з’являться і у дітей. В деяких людей генетично тонша шкіра під очима. Якщо у вашої дитини світла шкіра, вени навколо очей будуть більш помітними, даючи зміни кольору.

По суті, темні кола і припухлі мішки утворюються під очима дітей з тих же фізіологічних причин, що і у дорослих. Шкіра навколо ока тонша і прозоріша, ніж на інших частинах обличчя, тому вона не може повністю покривати м’які тканини і вени, що оточують око.

В деяких людей це призводить до темних кіл навіть в ранньому дитинстві. Темні кола і мішки іноді посилюються затримкою рідини, тому вони більш помітні після солоної їжі. Цілком очевидно, що недолік сну викликає розширення кровоносних судин під очима, в той же час збільшуючи затримку рідини, що призводить до ще більш опухлих і темних кіл під очима.

Коли діти висипаються і у них все ще є темні кола під очима, ймовірно, варто проконсультуватися з педіатром. В будь-якому випадку немає нічого ганебного в тому, щоб про всяк випадок запитати лікаря про темні кола у дітей, навіть якщо ніяких серйозних проблем немає.

Наскільки це небезпечно

Темні кола, синці і мішки під очима зазвичай не викликають занепокоєння. Вони можуть вказувати на алергію – так звані “алергічні синці”, недолік сну або, найчастіше, це може бути просто спадкове забарвлення або форма очей.Педіатр може оглянути малюка, щоб визначити причину і переконатися, що немає інших проблем зі здоров’ям, які, хоча і рідко, можуть бути причиною.

Повідомте лікаря, якщо у вашої дитини стійкі темні кола під очима, особливо якщо є інші симптоми. Анемія може викликати темні кола під очима як у дітей, так і у дорослих.

Зверніть увагу на інші симптоми, наприклад:

 • втома і стомлення;
 • бліда шкіра;
 • холодні руки;
 • тремтіння;
 • швидке дихання;
 • висока частота пульсу;
 • проблеми з поведінкою;
 • тяга до продуктів, які не є їжею (наприклад, поїдання крейди, льоду і бруду).
 

Природні засоби від темних кіл під очима

Ми можемо допомогти нашим дітям впоратися з темними колами під очима, використовуючи натуральні засоби.

Ось деякі поради:

 • Нанесіть холодний компрес навколо очей. Очі вашої дитини можуть бути занадто втомленими, тому необхідно освіжити очі за допомогою холодного компресу. Якщо у вас немає холодного компресу, ви можете використовувати охолоджену чайну ложку і покласти її на повіки. Ви також можете використовувати кубики льоду, загорнуті в м’яку тканину.
 • Розпиліть солону воду в ніс, щоб промити носові пазухи і зменшити закладеність носа. Використовуйте полоскання глотки з солоною водою. Запитайте свого лікаря про безпечне дозування для вашої дитини.
 • Зробіть тест на алергію. Це також допоможе вам визначити, на які фактори у вашої дитини може бути алергія.
 • Додайте кілька подушок під голову. Це допоможе видалити рідину, що накопичується на обличчі, викликає набряклість і потемніння під очима. Ви можете додати ще одну або дві подушки, орієнтуючись на зручність дитини.
 • Покладіть малюка спати раніше. Коли у вашої дитини відсутні будь-які симптоми хвороби, вона може тільки втомитися і не виспатися. Вкладіть спати раніше, ніж зазвичай, і переконайтеся, що дитина спить достатньо годин щоночі.

Додатково

Темні кола під очима можуть здатися природною проблемою, але завжди пам’ятайте, що профілактика краще лікування. Не чекайте, поки у вашої дитини з’являться темні кола під очима.

Є способи уникнути проблеми в майбутньому:

 • Тримайте житло в чистоті і позбавляйтеся від алергенів. Допоможіть своїй дитині запобігти алергічні реакції, позбувшись від факторів в будинку, особливо в дитячій кімнаті.
 • Дотримуйтесь режиму сну. Переконайтеся, що ваша дитина спить від 9 до 10 годин щодня. Прочитайте їй книгу, щоб вона заснула.
 • Пропонуйте здорове харчування. Вашій дитині необхідно насичувати своє тіло необхідними поживними речовинами і постійно підтримувати водний баланс.
 • Уникайте занадто тривалого перебування на сонці. Сонячні промені досягають свого піку з 10: 00 до 17: 00. Не дозволяйте дитині виходити на вулицю в цей час.
 Додано: 02/1/21 12:03
Категорія: Педіатрія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.