Головна / Дерматологія / Подагра: симптоми, діагностика та лікування

Подагра: симптоми, діагностика та лікування

Напади подагри провокують сильні болі і можуть привести до хвороб нирок. Розповідаємо, як її розпізнати і вилікувати.

Що таке подагра?

Ця хвороба вражає суглоби: в них відкладаються солі сечової кислоти, які викликають запалення і біль. Солі утворюють шишки (тофуси) на шкірі і камені в нирках. Іноді вони можуть проникнути і в інші внутрішні органи: наприклад, в серцеві клапани.

Подагра: симптоми, діагностика та лікування 1

В кого може розвинутися подагра?

Хвороба найчастіше діагностують у чоловіків у віці від 30 до 50 років. Також в групі ризику діабетики, гіпертоніки, сердечники і пацієнти, які безконтрольно приймають сечогінні препарати.

А нещодавно американські лікарі з клініки Мейо в Міннесоті довели, що ожиріння є фактором ризику: організм повних людей виробляє більше сечової кислоти, а нирки гірше її виводять.Чим небезпечна подагра?

На пізніх стадіях хвороба може призвести до знерухомлення і деформації суглобів, а також до сечокам’яної хвороби та відмови нирок.

Як розпізнати її на ранніх стадіях?

Першим симптомів лікарі називають сильний біль у великому пальці ноги: зазвичай він червоніє і майже не рухається. Після пальців хвороба поширюється на коліна, лікті, зап’ястя і пальці рук.

Напади зазвичай трапляються вночі і тривають від 3 до 7 днів. У ці періоди пацієнт відчуває біль, яку неможливо терпіти. Також у нього може підвищитися температура і з’явитися озноб.
Подагра: симптоми, діагностика та лікування 2

Як підтвердити діагноз?

При перших симптомах потрібно негайно звернутися до лікаря. Він призначить біохімію, а також аналізи крові і сечі на рівень сечової кислоти. Щоб оцінити наявність і розміри шишок, показаний рентген або УЗД суглобів.

Як вилікувати подагру?

Повністю позбутися від хвороби не вийде, однак, можна запобігти її розвитку і зняти біль.Ось що зазвичай призначають лікарі:

  • Знеболюючі та протизапальні препарати;
  • Дієту для нормалізації рівня сечової кислоти: пацієнту заборонені алкоголь, червоне м’ясо, субпродукти (печінка, нирки), бобові та гриби;
  • Фізіотерапію: ультрафіолетове опромінення, електричне поле УВЧ, імпульсні струми;
  • Операцію по видаленню тофусів.
 

У період загострення людину з подагрою можуть покласти в лікарню.

Чи можна полегшити приступ самостійно?

Ні в якому разі. Самолікування може призвести до летального результату.

Як попередити подагру?

Просто намагайтеся вести здоровий спосіб життя: правильно і збалансовано харчуйтеся, пийте достатньо води і поменше алкоголю, займайтеся спортом і вчасно відвідуйте лікарів. Це допоможе запобігти не тільки подагру, але і безліч інших хвороб.Додано: 04/21/19 10:15
Категорія: Дерматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.