Головна / Кардіологія‎ / Що таке гіпертонічний криз, і чим він небезпечний

Що таке гіпертонічний криз, і чим він небезпечний

Що таке гіпертонічний криз? Швидке і різке підвищення артеріального тиску до індивідуально дуже високих цифр (в середньому – 180/110 мм рт. ст. і вище). Це тяжкий невідкладний стан, який викликає серйозні ускладнення: інсульт, інфаркт міокарда, аневризму, набряк легенів, гостру серцеву недостатність і т. д.

Зазвичай гіпертонічний криз виникає у людей з гіпертонічною хворобою, але буває і при захворюваннях щитовидної залози, нирок, надниркових залоз, прееклампсії у вагітних, а також при прийомі кокаїну, амфетаміну, зловживанні алкоголем і сильному стресі.

Що таке гіпертонічний криз, і чим він небезпечний 1

Як його розпізнати?

Під час гіпертонічного кризу з'являються такі симптоми:

  • Сильний головний біль, страх;
  • Порушення зору;
  • Нудота, іноді блювота;
  • Почервоніння шкіри і слизових;
  • Болі в грудній клітці;
  • Задишка;
  • Збуджений стан, дратівливість;
  • Судома.
 

Чи можна його запобігти?

Можна знизити ризик, якщо змінити стиль життя і дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. В цілому поради по запобіганню кризи зводяться до здорового способу життя: відмовтеся від шкідливих звичок, знизьте споживання солі, займайтеся спортом, стежити за власною вагою і харчуйтеся збалансовано. Якщо у вас діагностована гіпертензія, регулярно вимірюйте тиск.Що робити при гіпертонічному кризі?

Що таке гіпертонічний криз, і чим він небезпечний 2

Головне – негайно викликати швидку. Варто відкрити вхідні двері, щоб “швидка” могла увійти, якщо ви одні – на випадок втрати свідомості. Вимірюйте тиск кожні 15 хвилин до приїзду лікаря.

Гіпертонічний криз – це вкрай небезпечно, тому не намагайтеся позбутися від нього народними способами, не відмовляйтеся від госпіталізації та обстежень. Лікарям потрібно буде розповісти про всі ліки, які ви приймали, включаючи харчові добавки і трав’яні збори. Не потрібно приховувати прийом наркотиків, якщо він був.

Оскільки криз утруднює дихання, розстебніть собі або хворому стискаючий одяг, розслабте комір, краватку і т. д. Якщо хворий знаходиться в приміщенні, відкрийте вікно. Ноги потерпілого треба зігріти: прикласти до них грілку або пластикову пляшку з теплою водою. Забезпечте психологічний і фізичний спокій: вимкніть яскраве світло, гучну музику і т. д.

Якщо людині з кризом прописували ліки, що знижують тиску, нехай прийме їх.Додано: 10/25/19 10:01
Категорія: Кардіологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.