Головна / Гінекологія‎ / Що важливо знати про інфекції сечовивідних шляхів

Що важливо знати про інфекції сечовивідних шляхів

Печіння при сечовипусканні є характерною ознакою інфекції сечовивідних шляхів (ІСШ), з якими знайома більшість жінок. ІСШ неймовірно поширені: ризик жінки заразитися такою інфекцією протягом життя коливається від 40 до 50 і більше відсотків. І якщо ІСШ не лікувати, вона може призвести до пошкодження нирок.

Що таке інфекція сечовивідних шляхів?

Інфекція сечовивідних шляхів розвивається, коли в нирках, сечовому міхурі або уретрі ростуть бактерії.

Вони завдають серйозної шкоди і можуть викликати перелік симптомів ІСШ, які включають:

 • біль в тазу і животі;
 • часте або хворобливе сечовипускання;
 • позив до сечовипускання, навіть коли сечовий міхур порожній;
 • каламутну або червонувату сечу;
 • нудоту і блювоту;
 • лихоманку або озноб;
 • біль в попереку – ознака посилення інфекції.
 

Діагностика інфекції сечовивідних шляхів

Що важливо знати про інфекції сечовивідних шляхів 1

Діагностика інфекції вимагає простого аналізу сечі. При виявленні захворювання стандартний курс лікування становить від трьох до п’яти днів прийому антибіотиків. Якщо інфекція рецидивує, то лікар, швидше за все, призначить посів сечі – спеціальний аналіз на ІСШ.Посів визначить бактерії, що викликають інфекцію, тому лікар може вибрати найбільш ефективний антибіотик для її лікування.

Причини та фактори ризику ІСШ

Поширені причини інфекції сечовивідних шляхів у жінок включають:

 • Статеве життя: потраплянню бактерій в сечовивідні шляхи сприяє і сам статевий акт, і протизаплідні засоби.
 • Імуносупресія: зниження імунітету робить організм більш вразливим перед будь-якими бактеріями.
 • Дисфункція спорожнення сечового міхура: захворювання, які ускладнюють повне спорожнення сечового міхура, можуть підвищити ризик інфекції сечовивідних шляхів. До них відносяться травми спинного мозку або невропатія.
 • Менопауза – під час менопаузи рівень pH в організмі змінюється, що змінює бактеріальну флору піхви.
 

Як запобігти інфекції сечовивідних шляхів

Запобігти ІСШ допомагають деякі зміни способу життя. Ці кроки допомагають знизити ймовірність потрапляння бактерій в сечові шляхи.

Слід якомога частіше спорожняти сечовий міхур: не терпіти, коли виникає позив сходити в туалет. Спорожняти сечовий міхур слід принаймні кожні чотири години протягом дня. А сечовипускання після статевого акту може допомогти змити бактерії з отвору уретри.

Також слід практикувати більш безпечну гігієну: витирання спереду назад допомагає уникнути бактеріального забруднення. Уникайте викликаючих роздратування предметів жіночої гігієни з барвниками, ароматизаторами і парабенами. Замість цього мийтеся під водою, коли це можливо.

Носіть вільний одяг: жінкам з повторюваними інфекціями сечовивідних шляхів слід уникати щільно облягаючого одягу, в тому числі стрінгів. Бавовняна білизна дозволяє шкірі дихати легше, ніж синтетичні тканини, такі як поліестер.При рецидивуючих ІСШ тампони можуть бути кращим засобом гігієни, ніж прокладки. Прокладки утримують бактерії, а тампон дозволяє підтримувати піхву сухою. Іноді в боротьбі з ІСШ допомагає також зміна контрацептиву.

Чи допомагає журавлинний морс запобігти ІСШ?

Журавлина є популярним домашнім засобом при ІМП, але наукове співтовариство все ще не визначилося щодо її користі. Як би там не було, краще приймати таблетки з журавлини, ніж пити журавлинний сік з цукром.

Лікування ІСШ

Симптоми інфекції сечовивідних шляхів не завжди можуть бути такими вираженими, як нудота або блювання, тому важливо звертати увагу на власний організм. Звернутися до лікаря потрібно, якщо ви відчуваєте біль в тазу, витік сечі, хворобливе сечовипускання або часті позиви на сечовипускання.

Лікар може підтвердити діагноз і виключити інші захворювання, які можуть викликати симптоми. ІСШ необхідно лікувати не тільки для поліпшення поточного стану, але і для того, щоб уникнути більш серйозних наслідків для організму.Додано: 07/24/19 9:52
Категорія: Гінекологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.