Головна / ЛОР / Пробки в гландах: причини, як від них позбутися

Пробки в гландах: причини, як від них позбутися

Пробки в області мигдалин – неймовірно дратівлива частина життя для багатьох людей. Деяким людям доводиться регулярно стикатися з утворенням гнійних пробок на мигдалинах. Ми обговоримо все про них і питання, як позбутися від пробок швидко і ефективно.

Що таке пробки на мигдалинах

Це досить тверді утворення з суміші лейкоцитів, епітелію, мікробів і нальоту, розташовані в мигдалинах (поглибленнях на поверхні). Зазвичай вони білого або жовтого кольору, дуже тверді, тому люди називають їх пробками.

Основні симптоми:

 • біль у вухах;
 • неприємний запах з рота;
 • триваючий кашель;
 • хворе горло;
 • білий або жовтий наліт на мигдалинах;
 • опухлі мигдалини;
 • проблеми з ковтанням.
 
Пробки в гландах: причини, як від них позбутися 1
Відносно дрібні пробки зустрічаються частіше, і вони можуть взагалі не мати ніяких симптомів. Але якщо ви відчуваєте небезпечні симптоми, такі як кровотеча, утворення гною або сильний біль, вам необхідно звернутися за медичною допомогою і не намагатися позбутися від них самостійно.

Причини

Ваші мигдалини це купа маленьких тунелів і ямок. Іноді вони наповнюються їжею, мертвими клітинами, слизом і слиною, які можуть накопичуватися в поглибленнях мигдалин. Це основи появи пробок. Якщо у вас великі, хронічно запалені мигдалини, погана гігієна порожнини рота або хронічні проблеми з носовими пазухами, то ви особливо схильні до утворення пробок.Перш ніж ви дізнаєтеся, як видалити пробки на мигдалинах, непогано також знати, як запобігти їх появі в майбутньому. Вам слід кинути палити, пити багато води, регулярно полоскати горло солоною водою і дотримуватися гігієни порожнини рота. Турбота про порожнину рота зменшить кількість пробок в мигдалинах, запобіжить їх подальше утворення.

Як видалити

Давайте розглянемо кілька способів позбавлення від цих утворень. Зрозумійте, що спосіб позбавлення від пробок на мигдалинах буде залежати від вашого конкретного випадку.

Кращі способи змусити пробки випасти самостійно:

 • Кашель.
 • Полоскання горла солоною водою.
 • Використання іригатора низького тиску.
 • Безалкогольна рідина для полоскання рота.
 

Покашлювання

Деяким людям досить просто кашлю, щоб видалити пробки. Багато людей вперше виявляють пробки в мигдалинах після сеансу енергійного кашлю. Ви можете кашляти і відчувати щось тверде в задній частині горла або на язику. Виплюнувши його, ви виявите невелике жовто-біле утворення.Полоскання горла

Полоскання горла солоною водою – відомий метод поліпшення самопочуття в горлі, але він також може вимити пробки з мигдалин. Сіль діє як абразив, який вимиває все, що знаходиться в задній частині горла. Сіль також може змінити хімічний склад у роті, що зменшить подальше утворення нальотів в мигдалинах. Якщо у вас є запах з рота разом з проблемами мигдалин, це допоможе відразу від двох проблем.

Розчиніть близько половини чайної ложки солі в склянці води об’ємом 200 мл і полощіть горло.

Іригатор низького тиску

Якщо у вас є доступ до низько-напірного іригатора, він дійсно може допомогти. Зайдіть у ванну, встаньте перед дзеркалом і візьміть ручку з носиком. Спробуйте навести струмінь на пробку і розпорошити рідину, щоб вибити її. Коли пробка видалена, будьте обережні, щоб не поранити мигдалину. Струмінь води підштовхне пробку до задньої стінки горла і може викликати кашель, так що будьте до цього готові.

Ви також можете використовувати іригатор низького тиску на регулярній основі, щоб промити мигдалини і запобігти утворенню нальоту.

Безалкогольна рідина для полоскання рота

Ополіскувач для порожнини рота вбиває мікроби в роті, що автоматично допомагає запобігти утворення пробок в мигдалинах. Безалкогольні рідини для полоскання рота також можуть допомогти позбутися від вже утворених пробок. Цей метод зазвичай не працює так само добре, як полоскання горла для повного видалення пробок, але він може допомогти послабити тяжкість стану.

Корекція харчування

При вивченні бактерій, що викликають запалення мигдалин, дослідники виявили як аеробні, так і анаеробні бактерії. В одному дослідженні повідомлялося, що деякі анаеробні бактерії виробляють сполуки сірки, такі як сірководень і метилмеркаптан. Летюча сірка викликає неприємний запах з рота. Таким чином, пацієнти, схильні до утворення пробок на мигдалинах, повинні уникати паст, розчинів для полоскань і напоїв, наприклад, вина, що містять сірку.

Видалення пробок повітрям і водою

Видалення каменів мигдалин в кріслі лікаря може бути виконано за допомогою шприца повітря/вода або депресора для язика. Обережно використовуйте шприц для повітря / води, щоб вибити пробки з складок мигдалин, одночасно використовуючи відсмоктування для видалення сміття. Задню частину депресора для язика також можна використовувати, щоб обережно натиснути на тканину навколо пробки, а потім підняти пробку вгору і назовні.

Тепер ви знаєте більше про пробки на мигдалинах. Ви знаєте, що вони собою являють, що їх викликає, на які симптоми звертати увагу і як позбутися від них. Якщо ваші пробки занадто великі або жоден з цих методів не працює, зверніться до лікаря за додатковими інструкціями.Додано: 02/8/21 12:37
Категорія: ЛОР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.