Головна / ЛОР / Як боротися з нестачею кисню?

Як боротися з нестачею кисню?

Кожен з нас знає, наскільки важливий кисень для нашого організму. Але мало хто замислюється: яка кількість кисню необхідна людині?

Для нормального функціонування організму у вдихуваному повітрі має бути не менше 20-21% кисню. Але реалії життя такі, що повітря, яким ми з вами дихаємо щодня, містить лише 16-17%. Це суттєва різниця, такої кількості людині катастрофічно мало.

Як боротися з нестачею кисню? 1

Пов’язано це, перш за все, з сучасним ритмом життя суспільства: величезна кількість машин, а значить і величезна кількість вихлопних газів; задушливі офіси, в яких багато хто з нас працюють; шкідливе виробництво з викидами в атмосферу, кондиціонери і радіатори, які нещадно спалюють кисень.

А якщо до цього додати сидячий спосіб життя і порушення мікроциркуляції… Ми живемо в стані хронічної гіпоксії.Головні болі, втома, апатія, зниження працездатності, нездоровий колір обличчя, поганий сон – все це може служити сигналом про кисневу недостатність. На щастя прогрес – це не завжди шкода, а часом і нові корисні технології.

Завдяки таким технологіям лікарі у своєму арсеналі мають спеціальні пристрої, які виробляють киснево-повітряну суміш з високою концентрацією кисню – кисневі концентратори.

Як боротися з нестачею кисню? 2

Перш ніж детально обговорити, що це за пристрої, необхідно сказати кілька слів про киснетерапію.

Лікування киснем можна використовувати для полегшення стану і прискорення одужання при лікуванні величезної кількості різних захворювань:

 • Захворювання дихальної системи (рецидивуючі або хронічні) – бронхіт, пневмонія, хронічна обструктивна хвороба легень, астма, трахеїт, ринофарингіт, синусит, ларингіт, ангіна, і навіть банальна ГРВІ;
 • Захворювання серцево-судинної системи – артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, серцева недостатність, інфаркт міокарда, аритмія, варикоз;
 • Захворювання нервової системи – черепно-мозкова травма, ішемічний інсульт, травма спинного мозку, енцефалопатії;
 • Захворювання органів зору – дистрофія зорового нерва, порушення кровообігу сітківки ока;
 • Акушерська патологія – внутрішньоутробна гіпоксія плода, загроза викидня, вагітність із патологіями, патологія ендокринної системи у вагітних, гіпотрофія плода, вагітність з імуноконфліктом та ін.
 

У дітей киснева терапія використовується при захворюваннях дихальних органів, інтоксикації, порушенні кровообігу і обміну речовин, для підвищення імунітету, підвищення якості сну.

Киснева терапія – це унікальний метод полегшення перебігу багатьох захворювань.Однак і такий метод, зрозуміло, має певні протипоказання:

 • Легенева кровотеча;
 • Гострий період інфаркту міокарда;
 • Виражена дихальна і серцева недостатність;
 • Тромбоемболія легеневої артерії;
 • Гіпертонічний криз;
 • Гіпертонічна хвороба в період різкого підвищення артеріального тиску;
 • Гострий напад бронхіальної астми;
 • Гіпертермія;
 • Виражені симптоми інтоксикації.
 

Протипоказано застосування киснево-повітряної суміші в дихальних системах із закритим контуром (з поглиначем вуглекислоти).

Головне правило – перед тим як прийняти рішення про процедуру киснетерапії, необхідно проконсультуватися з лікарем. Також важливо не зловживати лікуванням киснем. Передозування може викликати зворотний ефект. Дозування і кількість часу для пацієнта також повинен призначати лікар.

Кисневі концентратори

А тепер докладніше про те, що з себе представляють пристрої – кисневі концентратори.

Кисневий концентратор – це спеціальний прилад, що виробляє киснево-повітряну суміш з високою концентрацією кисню (до 93%).

Працює пристрій за принципом фізичного розділення газів, що містяться в повітрі. Повітря буквально просіюється через спеціальні “молекулярні сита” (цеолітові фільтри), видаючи на виході повітряну суміш з високою концентрацією кисню. Саме завдяки використанню цеолітів такі пристрої вважаються пожежобезпечними (на відміну від класичних кисневих балонів).

Концентратори кисню, як вже було сказано раніше, особливо популярні серед лікувальних закладів і лікарів. Проте останнім часом все популярнішими стають компактні і стильні моделі для домашнього використання.

А ще з їх допомогою можна готувати кисневі коктейлі, які раніше були доступні більшості з нас лише в умовах санаторіїв.

Як боротися з нестачею кисню? 3

В умовах дефіциту кисню в мегаполісах жити стає все важче. Особливо коли немає часу постійно вибиратися на природу, на свіже повітря. Кисневі концентратори стануть оптимальним вирішенням цієї проблеми. Адже технології бувають не тільки шкідливі, але й корисні.Додано: 06/29/18 9:31
Категорія: ЛОР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.