Головна / Вагітність / Чому перед пологами опускається живіт?

Чому перед пологами опускається живіт?

Перед пологами в організмі жінки відбувається ряд подій, які допомагають підготуватися до швидкого народження дитини. Ці зміни прийнято називати провісниками пологів.

Одною з них є опускання живота, це стан, коли головка плода опускається в порожнину малого тазу за рахунок змін в шийці матки, що оточують тканини і малий таз. Це означає готовність плоду до швидких пологів, заняття ним найбільш оптимального положення. Відбувається опускання живота до кінця третього триместру.

Важливо знати, що даний симптом типовий тільки для тих жінок, у яких малюк розташований головкою вниз, при тазовому, або косих, поперечних положеннях плоду опускання живота не відбувається.
Чому перед пологами опускається живіт? 1

Поступове опущення дитини в малий таз – це ознака того, що дитина майже дозріла і готова до появи на світ. Перед опусканням голівки в малий таз дитина може змінити своє положення, проводячи поздовжнє обертання навколо своєї осі, щоб її потилиця була направлена до пупка матері, а головка розташовується внизу, формуючи пояс дотику і розділяючи амниотичні води на передні, над головкою, задні, біля тіла.

Коли опускається живіт перед пологами

Опущення живота формується в міру того, як головка дитини вставляється в порожнину малого тазу, опускаючись в максимально низьке положення, найбільш оптимальне для пологів. Але терміни, коли це відбувається, можуть істотно відрізнятися у кожної з майбутніх матерів.Немає чітко встановленого дня або тижня, коли живіт суворо повинен опуститися, і сильно різняться терміни цього процесу у жінок, які народжують вперше або повторно вагітних.

У деяких жінок опускання живота відбувається відразу після початку перейм або за кілька годин до їх початку, в інших живіт може опуститися за кілька тижнів до початку родової діяльності.

Відома закономірність, якщо це жінка, яку чекають перші пологи, живіт опускається за 2-3 тижні до майбутніх пологів, організм активно готується до швидкої появи дитини на світ. У жінок, які народжують другу і наступних дітей, опускання живота може виникати практично перед пологами, за пару днів або навіть на початку пологової діяльності.

Це пов’язують з тим, що тіло матері вже знає програму пологів і йому легше пристосуватися до нових обставин. Багато в чому, опущення живота залежить від того, наскільки до процесу готові м’язи тазового дна, шийка матки і піхви.

Якщо жінці здається, що у неї опустився живіт, варто обговорити це питання з лікарем, він може перевірити стан матки і положення плоду перед пологами.

Відчуття при опусканні живота

Багато жінок можуть описувати свої відчуття як раптове відчуття рухів дитини, що призводять до полегшення дихання, за рахунок того, що плід і дно матки менше тиснуть на діафрагму.

Але частина з жінок може не відчути значних змін. Деякі вагітні кажуть, що їх живіт став дещо легшим, їм простіше їсти і спати, пересуватися, але частіше формуються позиви в туалет.

У окремих вагітних відчуття можуть бути дискомфортними, ніби вони затиснули між ногами повітряну кульку. У всіх вагітних досвід опускання живота свій, немає однакових і стандартних відчуттів. Є кілька типових ознак опускання живота, серед яких лідирує поява тазових болів і дискомфорту, відчуття тиску.Крім них можливі:

 • Зміна розмірів живота, опускання рівня пупка, зміна форм живота;
 • Тиск в області тазу, який різко посилюється, може стати неприємним, змінити ходу;
 • Тазові болі на тлі різкого опущення живота, що пов’язано з тиском голови плода на область зв’язкового апарату малого таза;
 • Полегшення дихання за рахунок зменшення тиску дном матки на діафрагму;
 • Поява геморою через здавлення судин в області малого таза, що призводить до їх переповнення і утворення вузлів;
 • Відходження слизової пробки або посилення піхвових виділень, що пов’язано з посиленням тиску на шийку, поступовим її розм’якшенням і відкриттям. Виділення можуть бути прозорими, слизовими, у вигляді грудочок з рожевими прожилками;
 • Почастішання сечовипускання за рахунок активного тиску голівки плода і стінок матки на дно сечового міхура;
 • Біль у спині за рахунок тиску на нервові стовбури і м’які тканини попереку;
 • Поліпшення апетиту через збільшення обсягу шлунка, на який перестає тиснути діафрагма і дно матки.
 

В міру наближення дати пологів, якщо живіт все ще не опустився, і дитина не зайняла свою позицію в малому тазу, є способи стимуляції цього процесу.

За рахунок простих дій можна допомогти дитині безпечно опуститися в порожнину малого таза:

 • Часте ходіння пішки, прогулянки на свіжому повітрі;
 • Пружинисті рухи на фітбол, активні заняття для м’язів тазу;
 • Присідання і нахили.
 

Всі ці прості рухи допомагають зміцнити м’язи тазового дна, розслабити зв’язки і допомогти в розташуванні голівки плода в її правильному положенні.

Приводи для візиту до лікаря

Якщо жінка відчуває деякі із симптомів опущення живота, варто незабаром очікувати пологів. Якщо ж на тлі описаних раніше симптомів виникають тривожні ознаки, потрібно негайно звернутися до лікаря. Так, це можуть бути сильні, болісні тазові болі, що обмежують пересування. Не менш небезпечні відходження вод і кровотеча, різка втрата маси тіла, підвищення температури.Додано: 05/6/19 10:38
Категорія: Вагітність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.