Головна / Поради / Який хліб найкорисніший?

Який хліб найкорисніший?

Хліб з пшениці почали робити ще 10 тисяч років тому. З тих пір з’явилися сотні рецептів і видів цього продукту. Розповідаємо, як вибрати найкорисніший.

Чому потрібно їсти хліб?

Деякі дієтологи вважають, що від хліба краще відмовитися: нібито в ньому багато вуглеводів і мало клітковини. Але все залежить від рецепта: таке твердження справедливе для батона, але не для буханки з цільнозернового борошна з додаванням овочів.

Вчені з Університету біомедичних наук в штаті Джорджіа у свій час припускали, що емульгатори в хлібі викликають запалення в кишечнику. Проте гіпотеза не підтвердилися: всі інгредієнти безпечні для здорової людини.

А ще в хлібі багато вітамінів В, Е, РР, а загалом, немає ніяких причин відмовлятися від цього продукту, якщо ви його любите.

Який хліб найкорисніший? 1

У пшениці є глютен — він шкідливий?

Тільки для людей, які страждають целіакією – непереносимістю глютену. Вона є приблизно у 1% людей. Всім іншим пшеницю їсти можна і потрібно. Директор Центру з лікування целіакії Колумбійського університету Пітер Грін закликає не піддаватися моді на беззлакову і безглютенову дієти.Який хліб корисніший: Чорний чи білий?

Дієтологи часто радять їсти лише чорний хліб з висівками: в ньому багато мікроелементів і рослинних волокон.

Однак у 2017 році вчені Інституту науки Вейцмана в Ізраїлі провели експеримент: одна група добровольців їла тільки чорний хліб, інша — тільки білий.

В результаті експерти не виявили істотних відмінностей в стані їх здоров’я. Склад кишкової мікрофлори у більшості випробовуваних ніяк не змінився. Лише у деяких учасників з “білої” групи підвищився рівень глюкози. Так що, якщо у вас немає протипоказань, не варто відмовлятися від пари шматочків батона заради здоров’я.

Який хліб найкорисніший? 2

А що щодо хліба з цільнозернового борошна?

Зерна пшениці містять багато корисних харчових волокон, вітамінів групи В, заліза, магнію і цинку. Однак наукові дані про користь цільного зерна суперечливі. Метаналіз останніх досліджень не довів його ефективності при лікуванні діабету, підвищеного тиску і тим більше раку.

А німецький вчений Бах Крістенсен і зовсім припустив, що вживання цільнозернового хліба може призвести до зниження засвоєння мінералів.

А бездріжджовий?

Бездріжджовий хліб – це виверт маркетологів. Будь-який хліб готують з додаванням дріжджів: в хліб на заквасці додають дикі дріжджі, а вони нітрохи не корисніші промислових.

До того ж, співробітники Інституту науки Вейцмана з’ясували: хліб на заквасці нерідко викликає печію. Так що все індивідуально: орієнтуйтеся на власні відчуття, а не на рекламу.

Додано: 02/5/19 9:40
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.