Головна / ЛОР / Чому нежить не проходить, і що з цим робити

Чому нежить не проходить, і що з цим робити

Ви недавно перенесли застуду, встигли одужати і могли б забути про неї назавжди, якби не тривалий нежить? Ця ситуація знайома багатьом. Нежить часом триває більше місяця і не піддається ніякому лікуванню. Чому нежить не проходить, і що з цим робити? Спробуємо розібратися.

Ви неправильно видуваєте носа

Чи вмієте ви правильно сякатися? Насправді, це ціле мистецтво і запорука якнайшвидшого одужання від виснажливої недуги. Одні з нас делікатно сопуть в хустинку, інші сурмлять, як бойові слони, треті бігають носом, навіть не намагаючись висякатися, але всі роблять неправильно. Скупчення слизу всередині носоглотки веде до активного розмноження хвороботворних бактерій. Надмірні ж старання висякатися як можна краще призводять до того, що слиз потрапляє в гайморові пазухи, а це – прямий шлях до розвитку гаймориту.

Правильно сякатися потрібно так:

 • глибоко вдихнути повітря ротом і затримати дихання;
 • щільно притиснути пальцем одну з ніздрів (бажано ту, що «дихає» краще);
 • зробити різкий видих вільною ніздрею;
 • виконати ту ж процедуру з іншою.
 

Сякатися потрібно стільки разів, скільки потрібно для того, щоб нормально дихати. Якщо ви сякаєтеся правильно, навіть в гострий період хвороби проробляти це доведеться не частіше, ніж один раз в півгодини.Ви переносите застуду  “на ногах”

Застуда в офісі

Ви вважаєте, що нежить – дріб’язкове захворювання, заради якого не варто сидіти на лікарняному? Це вірно, але не завжди. Якщо нежить – один із симптомів сильної застуди, що супроводжується високою температурою, то краще, що можна зробити в цьому випадку, – дозволити собі відпочити. Два-три дні в ліжку, трав’яний чай з медом і малиною, – і ви абсолютно здорові!

Постарайтеся не нехтувати можливістю побути на лікарняному. Нелікований нежить легко переходить в хронічний, позбутися від якого набагато важче.

Ви застосовуєте судинозвужувальні засоби

спрей для носа

Для позбавлення від нежиті найчастіше ми застосовуємо судинозвужувальні препарати. Вони допомагають зняти набряк слизової оболонки носа, який сприймається нами як відчуття закладеності, завдяки чому нам одразу стає легше дихати. Чудово, чи не правда?

На жаль, кровоносні судини дуже скоро звикнуть до препарату, і він вже не буде діяти, а самі судини, «забувши», як потрібно звужуватися, будуть знову вимагати ліки, вже марні.

Щоб хоч ненадовго вирватися із замкнутого кола, ви збільшуєте звичайну дозу. На пару днів це допомагає, а далі… далі доза зростає. До тих пір, поки одного разу ви не виявите, що ліки більше не діють. І все ж ви змушені застосовувати їх, інакше просто не зможете дихати.

Як тільки ви відчуєте, що потребуєте більшої дозі ліків, негайно покажіться отоларингологу. Допомогти вам може тільки повна відмова від препарату. Перші дні буде нелегко, але як тільки слизова відновиться, все прийде в норму.Ви вибрали неправильні ліки

Чому нежить не проходить, і що з цим робити 1

Відчувши, що ніс знову закладений, ви недовго думаючи йдете в аптеку і просите “що-небудь від нежиті, щоб швидше пройшла”. З ентузіазмом лікуєтеся, а нежить чомусь не проходить!

Вся справа в тому, що закладеність носа, що супроводжується виділенням слизу, може виникати з різних причин:

 • під час застуди;
 • через алергію;
 • при гормональних змінах – вагітності, менопаузі, цукровому діабеті;
 • через те, що повітря в будинку занадто сухе;
 • якщо в носові ходи потрапив сторонній предмет.
 

У кожному з цих випадків потрібен особливий підхід, а лікування нежиті далеко не завжди буде медикаментозним. Досвідчений лікар зможе не тільки з’ясувати причину вашої тривалої хвороби, але і порадить, як скоріше одужати.

Ви зловживаєте народними засобами
Чому нежить не проходить, і що з цим робити 2

Всі ми чули про користь фітонцидів. Блюдечко з роздавленим часником або розрізаною надвоє цибулиною поселяється в узголів’ї нашого ліжка при першому повідомленні про епідемію грипу. Треба визнати, ці засоби справді допомагають впоратися з інфекцією або прискорити одужання.

Але деякі екстремали йдуть далі: закапують від нежиті нерозбавлений часниковий або цибульний сік. Відчуття, що виникає при цьому, запам’ятовується надовго: різкий біль і нестерпне печіння. І все ж навіть такі муки можна було б винести, якби не одне “але”. Часниковий або цибульний сік не позбавляють від нежиті, але спалюють слизову, позбавляючи людину природного захисту і відкриваючи ворота інфекції. Це не рахуючи того, що до тих пір, поки слизова повністю не відновиться, з носа буде лити.

Не менш небезпечно застосовувати для лікування нежиті господарське мило, сік лимона, міцний сольовий розчин.

Якщо без народних засобів не обійтися, користуйтеся тільки найбезпечнішими:

 • промивайте ніс слабким розчином солі або соди;
 • розтирайте шкіру над бровами і носові пазухи потрійним одеколоном;
 • робіть точковий масаж.
 

Ви отримали ускладнення

Часом хронічна нежить може розвинутися в результаті різних ускладнень:

 • перенесених травм;
 • викривлення носових ходів;
 • появи на поверхні слизової носоглотки поліпів;
 • розростання слизової.
 

Особливих незручностей такий стан не викликає, але з часом положення може погіршитися. Якщо несильна нежить триває у вас більше місяця, зверніться до лікаря. Можливо, вам буде потрібно зробити невелику операцію, після якої ви нарешті зможете дихати на повні груди.

Ви дихаєте сухим повітрям

Зволожувач

Для того, щоб дихальна система людського організму працювала нормально, їй потрібна комфортна вологість повітря – не нижче 40%. Восени з початком опалювального сезону повітря в приміщенні стає дуже сухим, що призводить до пересихання і поступового витончення слизової. Щоб якось компенсувати брак вологи в атмосфері, організм виробляє її сам, “нагороджуючи” вас нежиттю.

Проблему можна вирішити, встановивши в квартирі або офісі зволожувач повітря або просто великий акваріум.

Хронічний нежить може стати причиною зниження слуху, головного болю, безсоння і навіть психічного розладу. Його обов’язково потрібно лікувати, і тільки під наглядом лікаря. Будьте здорові!Додано: 11/22/18 9:39
Категорія: ЛОР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.