Головна / Хірургія / Чи може лопнути сечовий міхур

Чи може лопнути сечовий міхур

Мама завжди говорила, терпіти не можна, а то сечовий міхур лопне. Але що станеться насправді?
Відома дитяча страшилка виникла не на порожньому місці, якщо дуже хочеться в туалет, треба йти, а не відкладати таку важливу і потрібну і справу на потім. Лопнути сечовий міхур дійсно може, але тільки від удару, при цьому йому зовсім не обов’язково бути переповненим. А ось дещо інше статися може. Розповідаємо, що саме.

Чи може лопнути сечовий міхур 1

Інфекції

У сечовому міхурі скупчуються всілякі “відходи людської життєдіяльності — солі, кислоти, аміак, бактерії. Якщо вчасно від них не позбавлятися, а продовжувати збирати, всі ці речовини і мікроорганізми почнуть накопичуватися на стінках і в будь-який момент призведуть до запалення, наприклад, циститу.

Пошкодження сечового міхура

Якщо ви часто терпите або забуваєте сходити в туалет, ви ризикуєте розтягнути сечовий міхур. Його стінки стоншуються і деформуються, порушується кровообіг, послаблюються м’язи. Все це може призвести до нетримання сечі через слабкості м’язів, і різних запальних процесів через те, що сечова кислота роз’їдає стінки міхура.

Камені в нирках

Якщо ви звикли подовгу не ходити в туалет, в сечі накопичується занадто багато солей, які з часом випадають в осад і кристалізуються. А так як сечовий міхур не звільняється вчасно, утворені конкременти можуть по сечоводу потрапити в нирку.Міхурово-сечовідний рефлюкс

Це захворювання виникає у тих, хто звик затримувати сечу. Спочатку сеча досягає сечоводів, а на пізніх стадіях розвитку хвороби проникає в нирки. В результаті серйозно страждають нирки і перестають виконувати свою функцію.

Що робити

Навчіться слухати свій організм і не зловживати його здібностями до відновлення, з віком вони істотно зменшуються. Вчасно спорожняйте сечовий міхур. Слідкуйте за гігієною. А при виникненні болів не тягніть і звертайтеся до лікаря.Додано: 08/28/18 10:01
Категорія: Хірургія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.