Головна / Вагітність / Обстеження перед вагітністю, які аналізи потрібні

Обстеження перед вагітністю, які аналізи потрібні

Гінекологи часто направляють майбутніх батьків здавати багато аналізів. Їх спектр може бути широкий: від перевірки на статеві інфекції до визначення невідомих простим людям біомаркерів. Імовірність того, що в переліку обстежень виявляться безглузді пункти, досить велика.

Обстеження перед вагітністю, які аналізи потрібні 1

Чи потрібен скринінг на токсоплазму і цитомегаловірус

Здоровим жінкам, у яких немає симптомів токсоплазмозу і цитомегаловірусної інфекції, немає сенсу проводити аналіз на антитіла до цих патогенів. Не потрібні такі аналізи і кожній вагітній жінці.

В рекомендаціях зазначено, що тести на антитіла до цитомегаловірусу і до токсоплазми часто провокують необгрунтоване лікування. Дослідження на антитіла до токсоплазми дає велику кількість хибнопозитивних результатів.

Чи потрібно робити аналіз на генітальний герпес

Лікування герпесвірусної інфекції проводиться при її гострому перебігу, коли є скарги і симптоми. В більшості (більше 90%) здорових людей результат аналізу на антитіла класу G (IgG) до вірусу простого герпесу 2 типу позитивний. Це говорить про набутий імунітет і не вимагає ніяких превентивних заходів.

В даному випадку мова йде про можливий розвиток вторинної герпесвірусної інфекції під час вагітності. Тобто, не можна виключити, що у раніше інфікованої жінки з’являться симптоми. Однак це не представляє небезпеки для плоду і новонародженого, не впливає на тактику розродження.Чи всім потрібно перевіритися на інфекції, що передаються статевим шляхом

Визначення антитіл до збудників ІПСШ, показано людям, у яких є підозра на венеричні захворювання, а також тим, хто переніс або міг перенести їх в минулому. Також тести потрібно проводити особам, у яких були або є кілька статевих партнерів (в тому числі, тієї ж статі), і контактували з хворими ІПСШ.

Парам, в яких обидва партнери вірні один одному вже більше 10 років, не вели раніше безладне статеве життя, можна не проводити такі обстеження.

Ці рекомендації стосуються хламідій, гонококів, трихомонад, мікоплазм (Mycoplasma genitalium), збудника сифілісу. Однак не слід забувати про можливу передачу ВІЛ-інфекції, гепатитів В і С не статевим шляхом, а з кров’ю.

Чи потрібно проводити тести на умовно-патогенну флору

Не потрібно. Ви повинні знати, що умовно-патогенна флора є частиною нормального мікробіоценозу піхви, яка лише в певних умовах може ставати причиною запальних захворювань. Не доведено шкідливого, в тому числі тератогенного, впливу на плід перебігу запальних захворювань, викликаних умовно патогенною мікрофлорою. Іншими словами, спроба виявити будь-який мікроорганізм нормальної і умовно патогенної флори безглузда.

Однак виниклий під час вагітності неспецифічний вагініт вимагає терапії, підібраної відповідно до клінічної картиною і даними лабораторного обстеження.

Чи всім потрібно здати клінічний і біохімічний аналізи крові

Якщо жінка відчуває себе добре, вважає себе здоровою і не має хронічних захворювань або відомих патологічних станів, вона повинна насолоджуватися життям, а не здавати клінічний і біохімічний аналізи крові. Звернути увагу на результат цих аналізів можна на початку щасливої вагітності.

Чи потрібно робити мазки на цитологію і ВПЛ?

Жінкам потрібно регулярно проходити скринінг на рак шийки матки. Мазок на цитологію (ПАП-тест, Мазок Папаніколау) жінкам старше 21 року рекомендують проходити кожні три роки.Ще один метод скринінгу-ПЛР-тест на вірус папіломи людини (ВПЛ). Сам по собі ВПЛ не несе ризиків для вагітності. Але його певні типи можуть бути причиною раку шийки матки і передракових станів. Жінкам 30-65 років рекомендують робити цей аналіз кожні п’ять років.

Важливо вступати в вагітність, знаючи про відсутність у себе передракових станів і злоякісних захворювань.

 Чи обов’язкові для всіх жінок аналізи на гормони

Оцінка жіночих статевих гормонів у невагітної жінки має сенс при порушеннях менструального циклу і безплідді. Жінкам, які тільки дізналися про вагітність, гінекологи рекомендують перевірити рівень гормонів щитовидної залози в крові. Якщо він знижений, потрібне лікування.

Чи потрібно перевірити рівень вітамінів В і D, заліза, білка і омега-кислот

Поголовно всім бажаючим завагітніти не потрібно призначати подібні аналізи. Дефіцит певних вітамінів і мікроелементів проявляється відповідними певними симптомами, про які жінка повинна повідомити лікаря на прийомі. В такому випадку, запідозривши захворювання, лікар може призначити додаткові аналізи.

Як зрозуміти, що потрібне генетичне обстеження

Генетичне обстеження в рамках планування вагітності має на увазі під собою, на першому етапі, консультацію генетика.

Така консультація рекомендована, якщо:

  • є вказівка на спадкове захворювання або вроджений порок розвитку особисто жінки, в її сім’ї або сім’ї чоловіка;
  • жінка хоче отримати інформацію про можливості пренатального скринінгу (УЗД, біохімічні маркери, аналіз позаклітинної ДНК плоду в крові матері);
  • скринінг на носійство генетичних хвороб) або про інвазивну пренатальну діагностику (біопсія ворсин хоріону, амніоцентез);
  • є безпліддя або звичне невиношування вагітності.
 

Чи потрібно жінці консультуватися у лікарів різного профілю

Оскільки мова йде про планування вагітності, то бажаним є відвідування лікаря акушера-гінеколога. На прийомі він збирає всю необхідну інформацію про здоров’я жінки. При необхідності гінеколог призначить обстеження і консультації інших фахівців (найчастіше це терапевт і ендокринолог).Додано: 03/4/21 8:36
Категорія: Вагітність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.