Головна / Дерматологія / Доктор, в мене все свербить: 9 причин свербежу

Доктор, в мене все свербить: 9 причин свербежу

Якщо свербіж турбує вас довше двох тижнів, супроводжується іншими симптомами, зачіпає все тіло і заважає вам жити раптовими нападами – це вагомий привід звернутися до лікаря. Ось поширені, але не завжди очевидні стани, які викликають свербіння.

Доктор, в мене все свербить: 9 причин свербежу 1

Психологічний розлад

Іноді свербіж викликають проблеми з ментальним здоров’ям: депресії, тривожні і обсесивно-компульсивні розлади, психози, фобії. У таких почухувань буває специфічна ознака: людям здається, що по шкірі (або під шкірою) хтось повзає.

Цукровий діабет

Доктор, в мене все свербить: 9 причин свербежу 2

Це захворювання порушує роботу ендокринної системи: в організмі виникає дефіцит гормонів, що проявляється неуважністю, слабкістю і свербінням по всьому тілу.

Прийом деяких ліків

Таку реакцію можуть викликати препарати для лікування гіпертонії, серцевої аритмії та подагри, ліки з естрогеном (оральні контрацептиви, наприклад), опіоїди і деякі інші. У такому випадку варто поговорити з лікарем: можливо, він випише аналог або змінить дозування.Вагітність

Доктор, в мене все свербить: 9 причин свербежу 3

Свербіж шкіри під час вагітності – явище не особливо поширене, але іноді так буває. Він може виникати час від часу, а може бути і постійним. Може протягом доби не змінюватися, а може посилюватися до вечора.

Косметика

Будь-які хімічні сполуки, що контактують з вашою шкірою, можуть викликати свербіж. Лосьйон, гель для душу, мило, крем від сонця – їх компоненти іноді викликають алергічні реакції.

Поспостерігайте за собою: якщо сверблять частіше ті місця, де ви частіше використовуєте засоби, припиніть ним користуватися і прийміть антигістаміни.

Захворювання печінки

При цирозі і гепатиті шкіра може пожовтіти і почати свербіти.

Підвищене потовиділення

Доктор, в мене все свербить: 9 причин свербежу 4

Піт, який збирається в складках шкіри, може викликати свербіж. Якщо ви сильно потієте, намагайтеся частіше приймати душ, частіше переодягатися і носити одяг з натуральних тканин. Якщо ж такий симптом з’явився раптово, зверніться до ендокринолога або терапевта.Онкологічні захворювання

Безпричинний свербіж може проявлятися при пухлинах в кровоносній системі,  раку підшлункової залози і лімфомі Ходжкіна.

Захворювання нирок

Доктор, в мене все свербить: 9 причин свербежу 5

Якщо нирки працюють неправильно, в організмі утворюються азотисті сполуки. Вони виходять разом з потім, але, накопичуючись на шкірі, такий піт викликає свербіж.Додано: 09/12/19 8:13
Категорія: Дерматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.