Перманентний макіяж: ризики, про які потрібно знати

Перманентний макіяж — популярна косметологічна процедура, яка найчастіше проходить без будь-яких ускладнень. Однак з медичної точки зору існують деякі ризики, які можуть призвести до ускладнень. Їх можна умовно розділити на три групи.

Перша група не пов’язана безпосередньо з перманентним макіяжем. Це пошкодження шкірного покриву під час процедури, контакт з кров’ю, сукровицею, біологічними рідинами і, як наслідок, ймовірність зараження гемоконтактними інфекціями – ВІЛ, гепатитом і т. д.

Звичайно зараз більшість інструментів і різних витратних матеріалів одноразові, але не можна виключати ризик перехресного зараження.

Проте, в разі татуажу цей ризик нижчий, ніж ймовірність отримання гемоконтактної інфекції, наприклад, в педикюрному кабінеті або стоматології.

Друга група ризиків схожа з першою. До неї відноситься зараження інфекцією в процесі нанесення перманентного макіяжу. Якщо майстер не має медичної освіти, не знає правил асептики і антисептики або не одягнув захисну маску, то ті ж самі мікрокраплі слини можуть стати джерелом інфекції і спровокувати гнійні запалення і ускладнення у вигляді гострої запальної реакції через інфекції в зоні нанесення.

Це одна з частих причин проблем після нанесення татуажу. Також може бути герпетична реакція, але це більше побічний ефект.

Третя група — це алергічна реакція. Її можуть викликати будь-які компоненти як анестетики, що використовуються в процесі роботи, так і самі пігменти. На анестетики ймовірність алергії вища, на пігменти нижче. Алергія на компоненти пігменту може проявитися не відразу, а через час. Провокуючими факторами можуть стати тривале перебування на сонці, засмага, вплив лазером при спробі видалення татуажу, інфекційне захворювання, пов’язане з різкою реакцією імунної системи.

Небезпека полягає в тому, що це не просто алергічна реакція на кшталт короткочасного свербежу.

Алергічна реакція може мати тимчасовий характер, але може бути і постійною. Вона проявляється набряком, постійною сверблячкою, занепокоєнням, формуванням псевдогрануляційної тканини і псевдолімфоматозною реакцією, коли формуються нарости з біологічної тканини над алергеном і цей процес не припиниться, поки не буде повністю видалений пігмент шкіри. Для цього використовують різні способи, аж до висічення або зрізання дерматомом і руйнування шкіри.

Така алергія — досить рідкісне явище. Але якщо воно відбувається, то це доставляє багато проблем і серйозні неприємності.

У більшості випадків перманентний макіяж — це досить мирна процедура, після якої ускладнення і побічні реакції вкрай рідкісні. Однак алергію, наприклад, спрогнозувати неможливо. Це завжди парна взаємодія організму людини і компонента.

Тому уважно вибирайте майстра, який буде проводити вам процедуру, і стежте за реакцією шкіри після нанесення перманентного макіяжу.

Про автора Марічка Павленко 586 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар