Головна / Поради / Перманентний макіяж: ризики, про які потрібно знати

Перманентний макіяж: ризики, про які потрібно знати

Перманентний макіяж — популярна косметологічна процедура, яка найчастіше проходить без будь-яких ускладнень. Однак з медичної точки зору існують деякі ризики, які можуть призвести до ускладнень. Їх можна умовно розділити на три групи.

Перманентний макіяж: ризики, про які потрібно знати 1

Перша група не пов’язана безпосередньо з перманентним макіяжем. Це пошкодження шкірного покриву під час процедури, контакт з кров’ю, сукровицею, біологічними рідинами і, як наслідок, ймовірність зараження гемоконтактними інфекціями – ВІЛ, гепатитом і т. д.

Звичайно зараз більшість інструментів і різних витратних матеріалів одноразові, але не можна виключати ризик перехресного зараження.

Проте, в разі татуажу цей ризик нижчий, ніж ймовірність отримання гемоконтактної інфекції, наприклад, в педикюрному кабінеті або стоматології.

Друга група ризиків схожа з першою. До неї відноситься зараження інфекцією в процесі нанесення перманентного макіяжу. Якщо майстер не має медичної освіти, не знає правил асептики і антисептики або не одягнув захисну маску, то ті ж самі мікрокраплі слини можуть стати джерелом інфекції і спровокувати гнійні запалення і ускладнення у вигляді гострої запальної реакції через інфекції в зоні нанесення.Це одна з частих причин проблем після нанесення татуажу. Також може бути герпетична реакція, але це більше побічний ефект.

Третя група — це алергічна реакція. Її можуть викликати будь-які компоненти як анестетики, що використовуються в процесі роботи, так і самі пігменти. На анестетики ймовірність алергії вища, на пігменти нижче. Алергія на компоненти пігменту може проявитися не відразу, а через час. Провокуючими факторами можуть стати тривале перебування на сонці, засмага, вплив лазером при спробі видалення татуажу, інфекційне захворювання, пов’язане з різкою реакцією імунної системи.

Перманентний макіяж: ризики, про які потрібно знати 2

Небезпека полягає в тому, що це не просто алергічна реакція на кшталт короткочасного свербежу.

Алергічна реакція може мати тимчасовий характер, але може бути і постійною. Вона проявляється набряком, постійною сверблячкою, занепокоєнням, формуванням псевдогрануляційної тканини і псевдолімфоматозною реакцією, коли формуються нарости з біологічної тканини над алергеном і цей процес не припиниться, поки не буде повністю видалений пігмент шкіри. Для цього використовують різні способи, аж до висічення або зрізання дерматомом і руйнування шкіри.

Така алергія — досить рідкісне явище. Але якщо воно відбувається, то це доставляє багато проблем і серйозні неприємності.

У більшості випадків перманентний макіяж — це досить мирна процедура, після якої ускладнення і побічні реакції вкрай рідкісні. Однак алергію, наприклад, спрогнозувати неможливо. Це завжди парна взаємодія організму людини і компонента.Тому уважно вибирайте майстра, який буде проводити вам процедуру, і стежте за реакцією шкіри після нанесення перманентного макіяжу.Додано: 10/23/19 10:48
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.