Головна / Терапія / Як вилікувати нежить у дітей і дорослих точковим масажем

Як вилікувати нежить у дітей і дорослих точковим масажем

Хто хоч раз в житті стикався з таким явищем, як нежить, або риніт, навряд чи про нього забуде. Постійні виділення з носа, неможливість нормально дихати, головний біль – ці неприємні симптоми знайомі багатьом, особливо тим, хто перехворів грипом.

Традиційні спреї і краплі можна застосовувати частіше, ніж 1-2 рази на добу, інакше вони можуть викликати зворотний ефект. А багатьом, особливо маленьким дітям або годуючим жінкам, ці краплі взагалі протипоказані. Як бути? Вихід є! У кожному з цих випадків справжньою паличкою-виручалочкою стане точковий масаж.

Як вилікувати нежить у дітей і дорослих точковим масажем 1

Кому стане в нагоді точковий масаж при нежиті

Симптоми риніту слабшають приблизно через 2-3 дні посиленого лікування, а ще через тиждень повністю зникають. Але якщо нежить переходить в хронічну форму, муки хворого можуть тривати довгі тижні і навіть місяці. Медикаментозне лікування часто буває малоефективним, та й, постійно приймаючи різноманітні препарати, можна грунтовно “посадити” нирки і печінку, що теж неминуче відіб’ється на самопочутті. Є категорії пацієнтів, яким дуже не рекомендується застосовувати судинозвужувальні краплі, а тим більше – зловживати ними.

Риніт, супроводжується сильною закладеністю носа, може з’явитися як у дорослої людини, так і у новонародженого немовляти. Маленькі носові канали ще не можуть працювати в повну силу, тому у малюків дуже часто закладає носик.

Не можна приймати медикаменти і вагітним жінкам, особливо в першому триместрі. Важко передбачити, як вплине прийом того чи іншого препарату на плід, що розвивається.
Годуючі мами теж повинні утримуватися від прийому аптечних препаратів, оскільки в них є речовини, які разом з молоком можуть потрапити в організм дитини. Але як же бути, коли закладеність носа і пов’язані з нею недосипання позбавляють сил організм молодої жінки, і без того ослаблений пологами?У всіх цих випадках допоможе простий масаж, який здатний освоїти кожен. Навіть якщо ви не належите до перелічених вище груп, все одно не поспішайте бігти в аптеку: масаж набагато безпечніший, ніж будь-які ліки, і не буде коштувати вам ні копійки.

«Чарівні» точки

Точки, що відповідають за те, щоб незабаром позбавити людину від нежиті і закладеності носа, не такі прості, як може здатися.

Так, наприклад, точка, що знаходиться безпосередньо на переніссі (на малюнку вона під номером 3), поліпшує роботу печінки. Масажуючи тільки її, можна ефективно очистити печінку від шлаків і токсинів. Крім того, масаж цієї зони сприяє поліпшенню мозкового кровообігу і зниження внутрішньоочного тиску.

Як вилікувати нежить у дітей і дорослих точковим масажем 2

Це чудова профілактика безлічі офтальмологічних захворювань. Масажувати цю точку потрібно протягом 2-3 хвилин, плавними рухами, без особливого натиску, і тільки за годинниковою стрілкою.

Пара точок, яка знаходиться у зовнішніх кутах очей (на малюнку – номер 5), також благотворно діє на роботу мозку і стабілізує роботу шлунково-кишкового тракту.Біля внутрішніх куточків очей знаходиться інша пара точок, натискаючи на які, можна не тільки звільнити від слизу гайморові пазухи, але і знизити артеріальний тиск. Легке натискання на цю область здатне заспокоїти серцебиття. Впливати на ці точки потрібно, попередньо розслабившись і закривши очі.

Доторкатися до кінчика носа, коли він почервонів і розпух, не надто приємно, але необхідно: саме там розташовуються точки, розминання яких сприяє швидкому позбавленню від недуги. Злегка стисніть пальцями кінчик свого багатостраждального носа і акуратно пообертайте – спочатку вліво, потім вправо. Тепер спробуйте легенько здавити його і відразу відпустіть. Зробіть так кілька разів. Помітили, наскільки легше стало дихати? Ця вправа незамінна для тих, хто хворий на бронхіальну астму або хронічний бронхіт: при регулярному виконанні можна полегшити перебіг хвороби і навіть знизити частоту нападів.

Ще одна точка, яка знаходиться в центрі області між носом і верхньою губою, не тільки полегшує вдих і видих. З силою натискаючи на неї нігтем або вістрям олівця, можна вивести людину з глибокої непритомності.

Якщо ваше завдання – просто усунути закладеність носа і впоратися з безперервним чханням, масажуйте точку між бровами, крила носа (точки 2) і поглиблення над ними (точки 1), а також точки, що знаходяться близько вушних козелків (4). Впливаючи на них, можна швидко позбутися від симптомів нежиті, але особливого лікувального ефекту вони не мають.

Як вилікувати нежить у дітей і дорослих точковим масажем 3

Крім точок, розташованих безпосередньо на обличчі, існують і інші, що знаходяться далеко від носа і, на перший погляд, не мають до нього ніякого відношення. Однак масування їх допомагає полегшити стан хворого і прискорити процес одужання.

Вони знаходяться:

  • на тильній стороні кистей рук в місці з’єднання кісток великого і вказівного пальців;
  • на зап’ястях (з внутрішньої сторони);
  • під колінними чашечками;
  • на маківці;
  • у місці з’єднання голови і шиї.
 

Якщо вам не вдається зрозуміти, в якому саме місці розташована точка, можна пошукати в інтернеті малюнки і схеми, на яких показано, де слід масажувати.

Техніка виконання

Згідно з канонами східної медицини під час проведення точкового масажу:

  • руки, особливо пальці, повинні бути сухими і теплими;
  • масування точок здійснюється м’якими, спокійними круговими рухами;
  • здійснюючи натискання, не можна завдавати пацієнту біль;
  • якщо ви робите точковий масаж при сильній закладеності носа, можете робити цю процедуру стільки, скільки вважаєте за потрібне, але обов’язково робіть перерви між сеансами хоча б по 15-20 хвилин;
  • кожен сеанс повинен тривати не більше 5 хвилин.
 

Перед тим, як приступити до маніпуляції, необхідно закрити очі і повністю розслабитися.

Масажуючі рухи здійснюють виключно подушечками великого і вказівного пальців обох рук одночасно. Якщо у вас дуже чутлива шкіра, скористайтеся кремом або маслом, але після закінчення сеансу обов’язково зніміть залишки ватним диском.

Як вилікувати нежить у дітей і дорослих точковим масажем 4

Проводити натискання необхідно в суворій послідовності: починаючи з кінчика і крил носа, рухайтеся до перенісся, потім помасажуйте надбрівні дуги і виски, після чого завершите процедуру у зовнішніх куточків очей. Якщо ви збираєтеся задіяти інші точки, розташовані біля вушних раковин, на маківці і шиї, помасажуйте їх, а область обличчя – чверть години.

Протипоказання

При виконанні акупунктурного масажу ніяких побічних ефектів не виникає, але це не означає, що його можна проводити абсолютно всім.

Так, якщо у хворого, будь то дорослий або дитина, підвищена температура тіла, проводити масаж не можна.

Ні в якому разі не роблять його і в тому випадку, коли на шкірі є запалені ділянки і нагноєння. Вугровий висип, наявність фурункулів є суворим протипоказанням до проведення точкового масажу. Ця процедура може значно погіршити і без того складний стан шкіри. Якщо у хворого є якесь дерматологічне захворювання, перш ніж почати лікування нежиті за допомогою точкового масажу, йому обов’язково потрібно порадитися з лікарем.

З обережністю слід застосовувати цю процедуру і під час вагітності. Справа в тому, що деякі точки, які застосовуються при цьому масажі, впливають на жіночі статеві органи і нижню частину живота. Щоб не спровокувати викидень, особливо на ранніх термінах вагітності, при проведенні масажу їх пропускають.

Не варто проводити точковий масаж тих областей, які сильно запалилися і набрякли. Наприклад, якщо ви встигли до червоного розтерти хусткою крила носа або область між носом і верхньою губою, масажуйте ті ділянки, де шкіра в нормальному стані.

Масаж для дітей

Як було сказано вище, точковий масаж при нежиті можна робити навіть немовляті. Організм малюка ще не встиг остаточно сформуватися, захисні сили зовсім невеликі, тому діти до року особливо часто підхоплюють застуду. Поїти малюка ліками або вводити краплі в ніс не завжди корисно. Можливо, тому все більше мам освоюють точковий масаж.

Акупунктурні точки у дітей трохи інші, ніж у дорослих. Перш за все, це крила носа і ділянки біля козелків вушних раковин, точки між великим і вказівним пальчиками обох рук, внутрішня сторона зап’ясть і п’ятки. Масажуйте їх ніжними, обережними рухами, а в якості масажера для стоп можете скористатися тазиком з теплим піском. Після правильно проведеної процедури у малюка зникає закладеність носа, він заспокоюється і швидко засинає.

Як вилікувати нежить у дітей і дорослих точковим масажем 5

Все ж, незважаючи на очевидну користь точкового масажу, перед тим, як застосувати його на дитині, необхідно проконсультуватися з педіатром. Досвідчений лікар не тільки визначить, наскільки корисною виявиться ця процедура, але й навчить вас правильно проводити її.

Якщо у вас немає можливості порадитися з фахівцем, уважно вивчіть схему проведення точкового масажу, скориставшись інструкцією і малюнком з книги або статті в інтернеті.

Щодня роблячи своєму малюкові акупунктурний масаж, незабаром ви помітите, що застуджуватися він став набагато рідше. Однак якщо через деякий час після масажу у малюка піднялася температура, а загальне самопочуття помітно погіршилось, можливо, варто на якийсь час відмовитися від цієї процедури або проводити її не кожен день, а два-три рази в тиждень.Додано: 09/24/18 11:23
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.