Головна / Поради / Борошняне і солодке: чому ми не можемо жити без десертів?

Борошняне і солодке: чому ми не можемо жити без десертів?

Вчені заявляють: нам важко обмежити солодке тому, що серед наших предків така їжа була дефіцитом. Чи шкідлива така залежність? Давайте розбиратися.

Борошняне і солодке: чому ми не можемо жити без десертів? 1

Чому ми так любимо солодке?

Гарвардський ендокринолог Девід Людвіг пояснює, що наша любов до солодкого закладається ще до народження. Навіть грудне молоко — солодке. А група дослідників з Австралії та США довели, що її формують гени: чим більше батьки їли солодкого, тим менше смакові рецептори дитини сприймають його смак, і тим більше йому хочеться добавки.

Також вони вирахували, що люди, які їдять занадто багато цукру, з кожним роком відчувають його смак на 2-5% слабше.

Як розвивається залежність від цукру?

Це відбувається відразу на двох рівнях:

  • На біохімічному цукор провокує підвищення рівня глюкози в крові. У відповідь підшлункова залоза починає виробляти більше інсуліну, щоб знизити її рівень. Коли рівень інсуліну падає, людині знову хочеться чогось солодкого.
  • На ендорфінному рівні в кров виробляють спеціальні гормони – власне ендорфіни і серотонін. Клінічні дослідження показали, що навіть одна ложка морозива змушує «зони щастя» в мозку світитися. Цей ефект вчені порівнюють з наркотичною залежністю: людина запам’ятовує, що цей продукт приносить задоволення і забезпечує енергією. Так з’являється рефлекс — десерт одно задоволення.
 

А чи правда, що мозок харчується тільки солодким?

Ні, він цілком може отримати поживні речовини не з столового цукру, а з зерен, коренеплодів, фруктів і ягід. До того ж, організм може виділити цукор з багатьох інших продуктів: наприклад, з крохмалю в картоплі.Борошняне і солодке: чому ми не можемо жити без десертів? 2

Значить, цукор їсти шкідливо?

Ні, сам по собі він не шкідливий. Але якщо їсти його занадто багато, може розвинутися залежність. А якщо ще й не витрачати одержувану енергію, це загрожує ожирінням і всіма витікаючими проблемами.

А замінники цукру більш корисні?

Для здорової людини фруктоза, аспартам та інші популярні замінники не шкідливі, але і не більш корисні, ніж звичайний цукор. А їх надмірне споживання все так само загрожує хронічними захворюваннями.

Скільки ж цукру можна їсти?

ВООЗ рекомендує з’їдати не більше 10% від вашої денної калорійності. Тобто, якщо в день ви витрачаєте 2000 ккал, 200 ккал цукру — ваша законна норма. Це приблизно 50г або 10 чайних ложок.

Тільки не забувайте, що цукор міститься в багатьох готових продуктах: в соусах, хлібі, пакетованих соках і т. д.

Я їм більше. Як подолати цукрову залежність?

Ось кілька порад, які допоможуть розвинути усвідомлене споживання:  • Уникайте продуктів з прихованим цукром. Серед них можуть бути навіть заморожена картопля фрі і консерви. Читайте склад перед покупкою.
  • Рахуйте калорії — так вам легше буде зрозуміти, скільки і чого ви їсте.
  • Намагайтеся їсти замість цукерок фрукти і ягоди.
  • Не зловживайте сухофруктами, особливо цукатами – в них цукру буває не менше, ніж в шматку торта.
 Додано: 05/26/19 9:04
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.