Головна / Поради / Пластиковий посуд: чи можна гріти в ньому їжу?

Пластиковий посуд: чи можна гріти в ньому їжу?

ВООЗ опублікувала список з 800 хімічних речовин в побутових предметах, які шкодять організму. Багато з них містяться в пластиковому посуді, проте лише для деяких з’єднань встановлені жорсткі нормативи. Розповідаємо, як розігріти їжу в пластику, щоб не нашкодити здоров’ю.

Чому розігрівати їжу в пластику шкідливо?

Пластиковий посуд: чи можна гріти в ньому їжу? 1

За результатами досліджень, 95% пластмасових ємностей виділяють хімікати в мікрохвильовці і посудомийній машині. Через високу температуру вони проникають крізь стінки контейнера і потрапляють в їжу.

Вчені вважають, що ці речовини можуть впливати на ендокринну систему, викликати аутоімунні захворювання, астму, ожиріння, діабет, безпліддя і рак.

Які саме речовини шкідливі?

Пластиковий посуд: чи можна гріти в ньому їжу? 2

Найнебезпечнішими вважаються з’єднання, які надають тарі гнучкість — фталати і Бісфенол А (BPA). Вони є в багатьох пластикових пляшках і контейнерах.

Довгий час ці токсини входили до переліку заборонених хімікатів. Дослідження на мавпах показали, що бісфенол А — аналог жіночого гормону естрогену, негативно впливає на внутрішньоутробний розвиток плоду у вагітних жінок, а у чоловіків знижує рухливість сперматозоїдів. Крім того, ця речовина може накопичуватися в організмі і викликати рак.Чому ніхто не регулює їх виробництво?

Ендокринологи постійно вимагають посилити контроль за використанням BPA, фталатів та інших шкідливих сполук.

У 2011 році Європейська комісія з безпеки харчових продуктів заборонила використовувати BPA в дитячих пляшечках, але для “дорослої” тари такої заборони немає. А з 2005 року заборонила фталати в іграшках. Однак ці сполуки досі застосовують в лаках для волосся, нігтів, садових шлангах і інший пластиковій тарі.

У чому тоді гріти їжу?

Національний інститут екології охорони здоров’я США рекомендує зберігати і розігрівати їжу тільки в тарі з нейтральних матеріалів — в склі, нержавіючій сталі, керамікці.

Пластиковий посуд: чи можна гріти в ньому їжу? 3

А з пластиком слід бути обережнішим. Варто також перевіряти етикетку товару:

На ній має бути написано, що посуд витримує нагрівання до 140°;Не повинно бути номерів 1-4, 6 і 7-вони заборонені для розігріву через поліетилен та інших небезпечних речовин в складі. Бажано розігрівати тільки посуд під номером «5 ПП»: це означає, що він зроблений з поліамідного і поліпропіленового пластику.Додано: 04/11/19 10:42
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.