Головна / Поради / Лазерна епіляція: побічні ефекти, про які потрібно знати

Лазерна епіляція: побічні ефекти, про які потрібно знати

Якщо ви шукаєте для видалення волосся щось менш енерговитратне, ніж бритва, то, готові сперечатися, ви хоча б раз думали про лазерну епіляцію. Використання лазера, що вбиває волосяні фолікули, дозволяє нехай не розлучитися з волоссям на стратегічно важливих зонах раз і назавжди, проте згадувати про нього значно рідше.

Лазерна епіляція: побічні ефекти, про які потрібно знати 1

Але якщо з плюсами тут все очевидно, то як щодо підводних каменів? Про ризики, пов’язані з лазерною епіляцією, і побічні ефекти, які важливо мати на увазі, перш ніж відправитися в салон, розповідаємо у цьому матеріалі.

Чи безпечна лазерна епіляція

Експертне співтовариство сходиться на думці, що для більшості людей лазерна епіляція є безпечним способом позбутися від волосся в небажаних місцях на тривалий період. І, як показують дослідження, тут немає якихось довгострокових ризиків для здоров’я.

Все сказане, втім, не скасовує того факту, що процедуру повинен робити тільки кваліфікований фахівець. І якщо ви йдете на лазерну епіляцію перший раз, попросіть косметолога перевірити, як маленька ділянка шкіри реагує на вплив, щоб знизити будь-які ризики.

Додатково майте на увазі, що протягом 1-2 днів після епіляції шкіра може бути червоною і чутливою. Люди часто описують це відчуття як «схоже на сонячний опік», проте сам процес, як правило, не такий болючий, як може здатися. У будь-якому випадку, попереднє тестування дозволить розібратися і з цим теж.Побічні ефекти, про які не говорять

Більшість побічних ефектів, пов’язаних з процедурою лазерної епіляції, незначні і тимчасові. Серед них, наприклад:

Почервоніння і роздратування

Оскільки лазерна епіляція пошкоджує волосяні фолікули, шкіра реагує на неї почервонінням, роздратуванням, поколюванням або навіть припухлістю на оброблених ділянках. Деякі дерматологи використовують місцеву анестезію, щоб зменшити реакцію. В цілому ж роздратування повинно стати меншим вже через кілька годин після процедури.

Утворення кірок

Деякі люди — найчастіше, з особливо чутливою шкірою можуть зіткнутися з утворенням кірочок в обробленій зоні. Цю проблему не можна назвати серйозною, але можна назвати вкрай дискомфортною (плюс, якщо не доглядати за шкірою належним чином, це може призвести до рубцювання). На щастя, використання гіпоалергенного зволожуючого крему без запаху протягом декількох днів після епіляції вирішить проблему.

Зміна кольору шкіри

Іноді клієнт помічає зміну відтінку шкіри на обробленій ділянці. Люди зі світлою шкірою, як правило, частіше стикаються з більш темною і, як наслідок, більш помітною пігментацією, у той час як у людей з оливковою шкірою ці зміни, навіть якщо вони відбуваються, не так очевидні. І так, колір шкіри теж повертається в норму через якийсь час.

Але на перерахованих вище побічних ефектах історія не закінчується.Якщо ви звикли в усьому доходити до самої суті, то спеціально для вас ми зібрали досить рідкісні, але все ще можливі побічні ефекти:

  • Існує ризик появи опіків і пухирів, якщо лазерна епіляція виконана неправильно. Кваліфікований фахівець добре знає, що якщо провести охолоджуючу процедуру безпосередньо перед використанням високотемпературного лазера, то все буде в порядку.
  • Шрами, як правило, не є побічним ефектом лазерної епіляції. Однак якщо майстер припускається помилки, це може статися. Крім того, рубцювання може статися, якщо клієнт не піклується про оброблені області так, як це необхідно. Гарне зволоження і захист від УФ-променів – ось за чим важливо стежити в першу чергу.
  • Як і у випадку з іншими методами видалення волосся, пошкодження волосяних фолікулів лазером може створити ризик зараження. Саме тому оброблена область повинна розглядатися як рана до тих пір, поки вона повністю не заживе. Якщо ж щось пішло не так, необхідно якомога швидше звернутися до дерматолога. Просто тому, що чим раніше ви почнете застосовувати антибактеріальні засоби, тим краще.
 Додано: 01/27/19 10:41
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.