Головна / Педіатрія / Діти «з пробірки»: все, що потрібно знати про ЕКЗ

Діти «з пробірки»: все, що потрібно знати про ЕКЗ

Безпліддя діагностують в 5% сімей. Зазвичай його лікують оперативними та консервативними методами, проте популярність набирають і допоміжні репродуктивні технології: а саме ЕКЗ. Що це за процедура, які у неї плюси і мінуси, і як до неї підготуватися? Давайте розбиратися.

Що таке ЕКЗ?

Процедура екстракорпорального запліднення, тобто запліднення поза тіла: сперматозоїд і яйцеклітину з’єднують, поміщають в інкубатор на 6 днів, а потім підсаджують в матку. Таким чином, мати може сама виносити і народити дитину.

Як саме проходить процедура?

Діти «з пробірки»: все, що потрібно знати про ЕКЗ 1

Майбутній мамі належить пройти три етапи:

 • Стимуляція овуляції потрібна для дозрівання більшої кількості фолікулів з яйцеклітинами. Лікар призначає спеціальні ін’єкції, які жінка повинна робити самостійно протягом 10-14 днів.
 • Пункція яєчників необхідна, щоб перемістити дозрілі яйцеклітини з піхви в чашу Петрі — спеціальну ємність з сприятливим середовищем для запліднення. За допомогою спеціальної голки лікарі вилучають яйцеклітину і з’єднують її зі сперматозоїдом в цій ємності.
 • Перенесення ембріонів в матку – найвідповідальніший етап. Якщо у ембріона немає патологій, його підсаджують в матку за допомогою катетера. Жінка може самостійно виносити малюка, підсадити ембріони до сурогатної матері, або заморозити їх до наступних спроб завагітніти.
 

Які шанси на успішне запліднення?

Це залежить від віку жінки, а також тривалості і причин безпліддя. У середньому, вагітність у жінок до 35 років настає в кожному третьому випадку, а у жінок після 40 — лише в кожному восьмому.Кому підходить метод?

ЕКЗ показано в багатьох випадках безпліддя, які неможливо вилікувати за допомогою операції або препаратів. Серед них — імунологічне безпліддя, ендометріоз, патології маткових труб, недостатня кількість рухливих сперматозоїдів або їх відсутність.

Чи всім можна використовувати ЕКЗ?

Ні, у цього методу є протипоказання:

 • Психічні захворювання, при яких не дозволені вагітність і пологи;
 • Патології жіночих статевих органів, які не дозволяють виносити дитину;
 • Різні пухлини органів репродуктивної системи;
 • Гострі запальні процеси у жінок.
 

Діти «з пробірки» чимось відрізняються від інших?

Ні, ЕКО використовують вже 40 років, і вчені детально досліджували його вплив на дитину. За свіжими даними Данських вчених, діти, народжені за допомогою ЕКЗ, більш здорові, ніж інші: при народженні їх маса тіла вища, а кількість патологій нижча.

Діти «з пробірки»: все, що потрібно знати про ЕКЗ 2

Які обстеження потрібно пройти?

Підготовка займає близько двох тижнів. Ось що потрібно зробити обом партнерам за цей час:

 • Відвідати гінеколога і уролога, здати мазок на інфекції;
 • Здати кров на ВІЛ, гепатит, сифіліс і рівень гормонів;
 • Жінкам потрібно пройти УЗД органів малого таза;
 • Чоловікам – спермограмму.
 

За результатами діагностики лікарі встановлять причину безпліддя і підберуть відповідний метод ЕКЗ.

Додано: 06/7/19 9:15
Категорія: Педіатрія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.