Головна / Терапія / Чому від голоду іноді нудить?

Чому від голоду іноді нудить?

Ви прокидаєтеся пізно, збираєтеся наспіх і поринаєте в робочу суєту, ледь переступивши поріг офісу. Сніданок, зрозуміло, пропускаєте, і до моменту потенційного обіду проходить вже близько 15 годин з моменту останнього прийому їжі. Ви повинні бути голодні як вовк, але замість цього при думці про їжу відчуваєте лише нудоту. Знайоме?

Чому від голоду іноді нудить? 1

Як таке в принципі може статися? Чому ваш голодний організм робить їжу менш привабливою, коли він найбільше потребує її?

За словами Крістін Лі, гастроентеролога з клініки Клівленда, одна з найбільш поширених причин – накопичення і закид кислотного вмісту зі шлунка. Якщо ви не приймаєте їжу протягом тривалого періоду часу, соляна кислота переповнює шлунок, і потрапивши в стравохід, може викликати кислотний рефлюкс, печію та нудоту.

Інші причини пов’язані з мережею сигналів голоду-насичення. Ці сигнали контролюється ендокринною системою, (включаючи гіпофіз, щитовидну залозу і підшлункову залозу), яка викидає регулюючі гормони в кров.

Гормони, що виробляються ендокринною системою, дають організму інформацію, необхідну для підтримки метаболічного балансу.Наприклад, щоб підтримувати здоровий рівень цукру в крові при інтенсивних навантаженнях вам потрібні калорії. Шлунок посилає сигнали в ендокринну систему, а та, в свою чергу, запускає викид гормонів, що повідомляють мозку: «потрібно більше калорій». А в протилежних ситуаціях, навпаки, гормони сигналізують, що “їжі достатньо”.

В даний процес залучено багато гормонів, але ключових два — грелін і лептин. Грелін викликає голод і крім того, грає важливу в цілому ряді процесів, включаючи моторику кишечника, секрецію шлункової кислоти, сприйняття смакових відчуттів і метаболізм глюкози. Лептин має протилежний ефект: він протистоїть греліну, зменшуючи апетит.

“Коли ваше тіло знаходиться в нормальному стані, ці гормони саморегулюються”, — пояснює Лі, – вони чергуються протягом дня, ненав’язливо нагадуючи вам про їжу”.

Однак якщо ви часто ігноруєте сигнали голоду і харчуєтеся як попало, цей динамічний баланс виходить з ладу. Тим не менше, спочатку тіло намагається відновити рівновагу, продукуючи більше греліну. Але коли спроб (і греліну) стає занадто багато, у деяких людей виникає легка нудота як реакція на надлишок гормону.

Нудота в подібній ситуації може бути і досить значною. Це означає ймовірний розвиток метаболічного синдрому і, можливо, попереджає про преддіабет.

Додано: 11/8/19 10:10
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.