Головна / Вагітність / Пологи у воді – чи хороша це ідея?

Пологи у воді – чи хороша це ідея?

Меган Маркл заявила, що подумує стати першою з королівської сім’ї, хто народить дитину у воді. Розбираємося, чи варто наслідувати її приклад.

Навіщо взагалі народжувати у воді?

Вважається, що так тіло жінки розслабляється, і вона відчуває менше болю. А ще у воді тканини стають еластичнішими і це нібито допомагає уникнути розривів. Однак підтверджень немає: вчені не проводили ніяких масштабних досліджень водних пологів.

Існують лише невеликі наукові роботи, які підтверджують користь цієї процедури – але Американська академія педіатрії розкритикувала їх за низький рівень доказів і відсутність наукового контролю.

Однак є факт, з яким сперечатися не доводиться: в широкій і місткій ванні породіллі простіше вибрати комфортну позу. В цьому плані водні пологи дійсно можуть бути комфортніші традиційних.

Це може бути небезпечним?

Пологи у воді - чи хороша це ідея? 1

Так. Вода може потрапити в кровоносну систему жінки і викликати водну емболію – загрозливий для життя стан. Може підвищитися температура тіла у матері. Може початися стихання сутичок через надмірне розслаблення м’язів.Крім того, у ванній вельми складно домогтися стерильності. Щоб не розмножувалися хвороботворні бактерії, воду потрібно міняти кожні 2-3 години, а пологи іноді тривають набагато довше.

Але головна небезпека – кровотеча. Таке можливо в будь-яких пологах і, як правило, рахунок йде на хвилини. Лікарі оцінюють ситуацію по підкладеним пелюшкам, на яких перебуває жінка: наприклад, чим гірше прозорість навколоплідних вод, тим більше загрози гіпоксії для дитини. У воді ж все розбавляється, тому лікарі можуть упустити небезпечний момент.

Кому точно не можна цього робити?

Ось список протипоказань:

  • Вузький таз;
  • Великий плід;
  • Передлежання плаценти;
  • Тазове розташування плода в матці;
  • Серцево-судинні захворювання і цукровий діабет у матері;
  • Гестоз;
  • Ризик гіпоксії плода;
  • Нестабільної психічний стан породіллі.
 

А якщо я все ж хочу народити у воді?

Пологи у воді - чи хороша це ідея? 2

Для початку потрібно пройти повне медичне обстеження і обговорити це зі своїм лікарем. Якщо він дасть згоду на процедуру, займіться організацією: для цього варто підшукати клініку, в якій є така послуга. Народжувати вдома у ванні – подвійний ризик. Вам потрібен спеціально обладнаний басейн і лікарі, у яких є відповідна підготовка та досвід.Додано: 04/24/19 9:27
Категорія: Вагітність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.