Головна / Поради / Нові факти про користь обіймів

Нові факти про користь обіймів

Обійми змушують нас відчувати себе добре. І ви це точно знаєте. Але ви коли-небудь замислювалися, чим пояснюється ця терапевтична дія? Незважаючи на те, що це дуже проста дія, яку багато хто з нас здійснюють щодня, її корисність досить складно обгрунтувати науково. Проте вчені все-таки спробували — і ось що у них вийшло.

Згідно з новими дослідженнями, немає ніяких сумнівів в позитивних емоційних перевагах обіймів. Вчені вважають, що це як мінімум допомагає знизити потенційні негативні наслідки стресових перевантажень.

Нові факти про користь обіймів 1

Як проходило дослідження

До цих пір дослідження на тему обіймів фокусувалися на їх дії в романтичному контексті. Але це, зрозуміло, дуже обмежена область, тому що можна обніматися з друзями, батьками, дітьми, колегами і навіть незнайомцями (наприклад, в рамках флешмобу).

Щоб дослідити питання більш масштабно, команда вчених з Університету Карнегі-Меллон (Carnegie Mellon University) під керівництвом психолога Майкла Мерфі (Michael Murphy) щодня протягом двох тижнів розмовляла з 404 дорослими чоловіками і жінками, які побажали взяти участь в експерименті.

Під час інтерв’ю обговорювалися соціальні конфлікти протягом дня і загальний емоційний стан учасників. І, звичайно, кількість і тривалість обіймів, які вони отримували. Коли дослідники проаналізували відповіді, вони виявили, що, отримавши обійми в той день, коли довелося зіткнутися з конфліктом, людина повідомляла про більше емоційне благополуччя, ніж в конфліктні дні, що залишилися без обіймів.«У нас все ще залишаються питання з приводу того, для кого обійми будуть особливо корисними. Проте вже зрозуміло, що вони допомагають людям, які пережили конфлікт, відчути себе значно краще», — пояснює Мерфі.

Що вдалося з’ясувати

Хоча висновки можуть здатися очевидними, враховуючи все, що відомо про вплив конфліктів на здоров’я людини (від психологічних проблем фізичного здоров’я), результати дуже і дуже важливі. Знаючи, що все одно обійми можуть допомогти впоратися з внутрішньою напругою, було б нерозумно не використовувати цей варіант, правда?

Звичайно, іноді люди просто не хочуть обіймати, і це абсолютно нормально. Але якщо мова йде про близьких людей, то обійми, додають вчені, можуть бути більш ефективною формою підтримки, ніж розмови по душам в спробах допомогти. Останнє, до того ж, може спровокувати відповідну агресію, якщо хтось перебуває у вкрай напруженому стані.

Та й взагалі, якщо ви емоційно близькі людині, обійми можуть бути більш правильною, ніж все інше, стратегією. “Міжособистісні поведінки дотиків, такі як обійми, можуть буферизувати від стресорів, таких як конфлікт, оскільки збільшують сприйняття доступності соціальної підтримки, відчутно передаючи емпатію”, – підсумовують автори в статті.

Додано: 10/15/18 9:23
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.