Головна / Поради / Чому нудить зранку і що з цим робити

Чому нудить зранку і що з цим робити

Ранок — це не завжди сонце в очі, чашка підбадьорливої кави і музичний супровід в якості стимулюючого фактора. Якщо він починається рано, великий шанс, що ви будете відчувати млявість і злість на весь світ. Але, на додаток до цього, ви також можете зіткнутися з нудотою, немов з’їли щось не те, хоча насправді взагалі нічого не їли.

Чому нудить зранку і що з цим робити 1

Наскільки це нормально, якщо ви не вагітні і не застуджені? Розбиратися будемо прямо зараз.

«Нудота — складний симптом, який не завжди пов’язаний з проблемами шлунково-кишкового тракту, — каже Refinery29 гастроентеролог Даніела Джодорковски (Daniela Jodorkovsky). — Є цілий ряд причин, чому ви можете відчувати її вранці».

Експерт каже, що найчастіше це відбувається в тому випадку, коли ви прокидаєтеся раніше, ніж зазвичай, або після безсонної ночі. І причина в даному випадку порушені циркадні ритми. Дослідження показують, що наша травна система пов’язана з біоритмами, так що якщо неправильно працює щось одне, швидше за все, неправильно почне працювати і щось інше.

Другий варіант — низький рівень цукру в крові. Хоча це звучить суперечливо, легка закуска або сніданок в той ранок, коли ви відчуваєте нудоту, може не просто поліпшити симптоми, але повністю позбавити вас від них.Крім того, винен в нудоті може бути кислотний рефлюкс, здатний змусити вас почувати себе погано вранці, особливо якщо ви з’їли на ніч щось важке, гостре або жирне.

«Якщо ви їсте жирну їжу, це затримує ваш шлунок від випорожнення, що полегшує кислоті шлях вгору по стравоходу, коли ви лежите або спите», — пояснює Даніела Джодорковски. І додає, що якщо ви знаєте про свій кислотний рефлюкс, вам варто вечеряти не пізніше, ніж за 2-3 години до сну, щоб знизити ризики. Ну, і постаратися з’їдати на вечерю щось легке і просте для перетравлення.

Втім, як вже говорилося, іноді причини нудоти вранці взагалі не пов’язані зі шлунком. Так, ранкове нездужання може спровокувати тривожність, так що якщо ввечері ви турбувалися про те, щоб не проспати і не запізнитися, наприклад, в аеропорт, то в нудоті вранці немає нічого дивного.

Ну, а якщо вчора ви споживали алкоголь, то, швидше за все, це просто симптом похмілля. Потерпіть кілька годин — і вам стане краще. А для прискорення одужання пийте більше води і все-таки з’їжте що-небудь на зразок курячої грудки або салату без майонезу.

Важливий момент: якщо жодна з перерахованих причин вам не підходить, або якщо це повторюється щоранку, вам варто поговорити про проблему з лікарем. Основна небезпека тут полягає в тому, що регулярна нудота з часом перестає сприйматися пацієнтами як проблема, так що вони воліють чекати і терпіти», але не вирушати на пошуки причин. Тим часом, якраз це їм потрібно зробити. Причому, в кабінеті фахівця, а не за допомогою інтернету.

Додано: 11/29/18 9:56
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.