Головна / Педіатрія / Щеплення від грипу: чому вони потрібні дітям

Щеплення від грипу: чому вони потрібні дітям

Минулий сезон грипу став найгіршим за останні 40 років. За даними американського Центру з контролю і профілактики захворювань, від цього захворювання загинуло близько 80 000 чоловік. І це на 10 000 випадків більше, ніж від передозування наркотиків.

Навіщо потрібні щеплення?

Грип – це не банальна застуда. Це серйозне захворювання, яке щорічно забирає тисячі життів. Ніхто від нього не застрахований, і всі до нього сприйнятливі. За винятком людей, які зробили щеплення: за даними ВООЗ, ефективність сучасних вакцин доходить до 90%.

Хто в групі ризику?

Щеплення від грипу: чому вони потрібні дітям 1

Всі люди сприйнятливим до грипу, але у дітей і людей похилого віку частіше розвиваються ускладнення. Особливо у малюків до двох років: в цьому віці імунітет ще недостатньо розвинений.

До того ж, вони не можуть описати такі симптоми, як болі в горлі, ломоту в тілі і головні болі. В результаті у дітей часто піднімається висока температура, що може привести до судом або конвульсій.

А через нудоту, блювоту, діарею і поганий апетит, з’являється ризик зневоднення. Симптоми можуть посилити деякі захворювання: астма, муковісцидоз, хвороби серця, церебральний параліч, епілепсія, діабет і т. д.За статистикою, до 20 000 дітей щорічно госпіталізують через грип.

Як захистити дитину?

Щеплення від грипу: чому вони потрібні дітям 2

І діти, і дорослі повинні пройти вакцинацію до того, як почнеться сезон захворювання – зазвичай це відбувається в кінці жовтня. Щеплення робляться безкоштовно протягом усього сезону, поки вакцина залишається в наявності. Дітям від 6 місяців до 8 років потрібні дві дози. Починаючи з наступного сезону, досить буде однієї.

Як і будь-яка інша вакцина, цей засіб не гарантує 100% ефекту. Однак навіть якщо дитина захворіє, грип пройде для неї набагато легше і закінчиться швидше.

Крім того, варто привчити дітей часто мити руки з милом, прикривати рот під час кашлю, а також уникати тих, хто вже захворів.

А якщо все ж захворіє?

Обмежте спілкування з іншими людьми. Дитина перестане бути заразною, коли температура спаде і протримається на нормальному рівні 24 години.

Пам’ятайте, що відпочинок і рясне пиття важливі не менше, ніж ліки. Тому варто полежати вдома кілька днів, влаштувати марафон перегляду серіалів, прочитати купу хороших книг і випити багато теплого чаю.Ну і проконсультуватися з лікарем, зрозуміло.Додано: 11/17/18 9:55
Категорія: Педіатрія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.