Головна / Терапія / Трав’яні настої – недорогий і ефективний засіб від запалення

Трав’яні настої – недорогий і ефективний засіб від запалення

Лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини Ілля Мечников назвав запалення цілющою силою природи. На його думку, запалення необхідно розглядати як захисну, позитивну реакцію організму на ушкодження і роздратування.

Однак це справедливо щодо гострих запальних процесів переважно інфекційного характеру, не сильно розтягнутих у часі. Але що ж робити, якщо організм все ж не справляється із захворюванням, і запалення посилюється? У цих випадках на допомогу людині приходить лікувальний засіб, перевірений тисячоліттями – лікарські рослини.

Що таке запалення і чому з’являється біль

Трав'яні настої – недорогий і ефективний засіб від запалення 1

Основні ознаки захисного механізму під назвою «запалення» описав ще на початку першого тисячоліття н. е. давньоримський лікар і філософ Корнелій Цельс.

Він включив в опис наступні ознаки: • почервоніння – локальне почервоніння шкіри або слизової;
 • набряк;
 • жар;
 • порушення функцій органів.
 

Слід зазначити, що перераховані ознаки мають відношення до гострих форм запалення, що розвиваються на шкірних покривах і слизових оболонках. При внутрішніх запальних процесах жар і почервоніння можуть бути відсутніми.

Давньогрецький хірург і філософ Гален додав до цих ознак ще одну – біль. Біль виконує в організмі сигнальну функцію: показує, де в організмі виникла проблема, що вимагає лікування.

Слід відрізняти гострий біль короткочасного характеру, що з’являється при пошкодженні, утворенні набряку, від хронічного болю, або «больового синдрому», який сам потребує лікування.

У випадках з гострим запаленням потрібно мати на увазі, що якщо піднялася температура, з’явився біль, значить організму потрібно допомагати відновлювати здоров’я – або хоча б не заважати. Необхідно знизити звичайне фізичне і розумове навантаження, по можливості максимально переключити свою увагу на те, що для одужання необхідно: звернутися до лікаря, дати собі відпочинок, почати, нарешті, правильно харчуватися, пропити лікарські трави.

Чому має сенс звернути увагу на лікарські рослини

Трав'яні настої – недорогий і ефективний засіб від запалення 2

Сама назва “лікарські” говорить про те, що ці рослини мають терапевтичні властивості. 21 тисяча видів флори використовується в медицині, причому не тільки в народній, але і в офіційній.

Глиняні таблички зі стародавнього шумерського міста з медичними рецептами на основі таких рослин, як верба, чебрець, ялиця, гірчиця, сосна, інжир, сливи, датуються 3 тисячоліттям до н. е. Цілком можливо, що лікувальні властивості трав люди стали використовувати тоді ж, коли почали їсти рослинну їжу, а це значить – з самого початку розвитку людства.Лікувальні ефекти рослин

Лікарські трави при правильному застосуванні практично не мають побічних дій, мають м’який, але ефективний вплив на організм. Вони містять комплекс вітамінів, мінеральних речовин та інших необхідних людині корисних компонентів.

Особливо корисні трави при запаленні. Дубильні речовини рослин здатні створювати на місці запалення додаткову захисну плівку, що допомагає ізолювати вогнище інфекції, покращує загоєння, зменшує болючість.

Пектинові, або гелеутворюючі речовини рослин мають виражені обволікаючі властивості, що також сприяє зменшенню болю, покращує регенерацію.

Рослинні «лікарі» при запальних процесах

Трав'яні настої – недорогий і ефективний засіб від запалення 3

З найбільш відомих рослин, які допомагають тілу людини відновити здоров'я, можна відзначити наступні:

 • звіробій;
 • шавлія;
 • календула;
 • ромашка;
 • чистотіл;
 • алое;
 • рута;
 • кора дуба;
 • очанка;
 • малина;
 • подорожник;
 • деревій.
 

Всі перераховані лікувальні трави застосовуються при запальних процесах, в тому числі і внутрішніх, мають знеболюючий ефект. Для більшої результативності має сенс використовувати для лікування збори рослин. При хронічних запаленнях поліпшення настає поступово, протягом місяця.

Приготування лікувального трав’яного настою

Трав'яні настої – недорогий і ефективний засіб від запалення 4

Готується трав'яний настій досить просто:

 • 3-4 столові ложки сушеної рослинної сировини покласти в літровий термос, краще зі скляною колбою, щоб уникнути окислення. Якщо в сировині присутня кора або грубі гілки, то треба їх попередньо подрібнити.
 • Залити сировину водою не гарячішою 80°С.
 • Дати настоятися від 1 години до 8.
 

Пити проціджений напій потрібно в дозуванні, рекомендованому вашим лікарем. Зазвичай це 100 мл 3-4 рази на день, краще за 10-15 хвилин до їди. Приготований настій слід використовувати протягом 2 діб, а потім заварити новий.

Зверніть увагу, що якщо ви плануєте використовувати настій зовнішньо, то концентрація повинна бути вища, ніж для внутрішнього застосування. Для компресів, промивань, полоскань, спринцювань, мікроклізм кладуть 5-6 ст. л. сировини на літр води.

Слід мати на увазі, що рослини потрібно вміти «відчувати». Під час лікування настоями важливо стежити за реакцією свого організму і вчасно міняти склад при необхідності. Інтуїтивне розуміння властивостей рослин дано не всім, а теоретична база не завжди рятує від помилок в лікуванні. Тому, якщо ви хочете всерйоз зайнятися траволікуванням, краще знайти грамотного фітотерапевта, який складе індивідуальну схему терапії.

Приймати трави слід до отримання лікувального ефекту. Якщо він не настає, обов’язково скажіть про це лікарю, щоб він скорегував лікування.Додано: 01/2/19 3:31
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.