Головна / Поради / Нездорова залежність: як пов’язані нестача сну і зневоднення

Нездорова залежність: як пов’язані нестача сну і зневоднення

Ми відмінно знаємо, що хороший нічний сон — 7-8 годин — має важливі переваги для здоров’я. Але є ще одна вигода якісного і повноцінного сну, про яку ви, швидше за все, не знали. Нове дослідження показало, що сон протягом 6 годин або менше може призвести до неадекватної гідратації. Всі «плюси», якими супроводжується зневоднення, додаються.

Нездорова залежність: як пов'язані нестача сну і зневоднення 1

Вчені з Університету штату Пенсільванія (Pennsylvania State University) виявили, що люди, які спали 6 годин на добу, мали більш концентровану сечу, що було пов’язано з більш високою ймовірністю зневоднення (16-59% в залежності від питного режиму), у порівнянні з людьми, які спали 8 годин.

Таким чином, пояснюють автори дослідження, стакан води з ранку в ті дні, коли ви спали менше, ніж потрібно, може мати вирішальне значення для нормального самопочуття.

Дослідники вважають, що їх результати пояснюються тим, як гормональна система організму регулює гідратацію. Йдеться про вазопресин – гормон, який тіло вивільняє протягом дня і ночі, щоб управляти рівнями рідини. А робить він це шляхом затримки невеликої кількості води в організмі і зниження концентрації сечі.

«Вазопресин випускається кілька разів в циклі сну, — пояснює співавтор дослідження Ашер Розингер (Asher Rosinger). — І якщо ви засинаєте пізніше або прокидаєтеся раніше, ви можете пропустити вікно, в якому вивільняється більше гормону».В ході дослідження, опублікованого в Sleep, були проаналізовані дані більш ніж 25 000 дорослих з Китаю і США. Незважаючи на те, що цього недостатньо для доведення причинно-наслідкового зв’язку між нестачею сну і зневодненням, дані, тим не менше, не можна не враховувати. Збиток від перманентного зневоднення, нагадаємо, може негативно впливати на все — від настрою і когнітивної функції до м’язової сили і хронічних станів.Додано: 11/14/18 8:57
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.