Геморой у чоловіків: знати, не боятися, лікувати

Кажуть, за статистикою, чоловіки страждають від гемороїдальної хвороби в два рази частіше жінок. І це пов’язано з сидячим способом життя і роботою, стресом, вживанням алкоголю, інтенсивним фізичним навантаженням і любов’ю до тривалого сидіння на унітазі.

А ось звертатися до лікарів проктологів чоловіки не поспішають. І це зрозуміло: соромно, незручно, само пройде, потрібно лише трохи почекати…, а якщо лікар-жінка, то краще загинути, але туди ні ногою.

Найчастіші скарги у чоловіків, пов’язані з гемороєм:

  • кровотеча під час дефекації;
  • випадання внутрішніх гемороїдальних вузлів.

Кровотеча може бути інтенсивною і здаватися, що «заливає» унітаз. Виділення крові, як правило, провокується прийомом алкоголю, фізичним навантаженням, лазнею, сауною, дефекацією щільними каловими масами.

А ось з випаданням внутрішніх вузлів, у чоловіків справи йдуть трохи інакше, в порівнянні з жінками. І справа тут в анатомічних особливостях — більш високий анальний канал, що дозволяє тривалий час не помічати випадання вузлів. Хоча, при заняттях в тренажерному залі, напруженні і тривалому сидінні на унітазі може відзначатися дискомфорт, печіння і відчуття «потягування» в задньому проході, які проходять після довільного стискання сфінктера.

Саме з цієї причини, коли чоловік вирішує піти на прийом до лікаря або його змушує це зробити улюблена жінка, з’ясовується, що консервативна терапія вже неефективна і питання стоїть про операцію.

Крім того, у чоловіків найбільш часто виникає тромбоз зовнішніх гемороїдальних вузлів, особливо після прийому алкоголю або занять в тренажерному залі. І як це часто буває – все несподівано!

Всього цього можна уникнути, якщо звернутися до лікаря при перших проявах гемороїдальної хвороби.

Про автора Марічка Павленко 555 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар