Головна / Поради / Місяць тверезості: що станеться, якщо відмовитися від алкоголю на 30 днів

Місяць тверезості: що станеться, якщо відмовитися від алкоголю на 30 днів

Після того, як лікарі повідомили, що безпечного кількості алкоголю, по всій видимості, не існує, все більше людей, як показують опитування, стали намагатися скоротити його присутність у своєму житті. Деякі з них, наприклад, вирішили повністю виключити алкогольні напої на 31 день в рамках кампанії Sober. Але чи є в цьому сенс? Є, і досить багато.

Місяць тверезості: що станеться, якщо відмовитися від алкоголю на 30 днів 1

Тиск, сон і печінка

Фіона Сім (Fiona Sim), медичний консультант і в минулому лікар загальної практики, каже Business Insider, що відмова від алкоголю протягом місяця може мати деякі помітні наслідки для здоров’я. Наприклад, ваш кров’яний тиск зменшиться, а якість і тривалість сну, навпаки, збільшиться. «Печінка також відчує себе краще, хоча тут, втім, все залежить від того, якої шкоди вже завдано їй алкоголем», — коментує Сім.

Дещо про симптоми відміни

Важливо мати на увазі, що негайні позитивні ефекти можуть бути неочевидні для тих, хто до цього надмірно захоплювався алкоголем. Все тому, що симптоми відміни, такі як судоми, тремор, головні болі і нудота, не дозволять людині відчути це. І в цьому випадку, говорять лікарі, ймовірно, краще скорочувати кількість алкоголю не відразу, а поступово — до тих пір, поки ви не зрозумієте, що готові перестати вживати його.

Практика показує, що симптоми відміни не завжди проявляються тремором і мігренню. Нерідко, наприклад, це пов’язане з порушенням якості сну (тому що людина звикла розслаблятися за допомогою допінгу) і спрагою солодкої їжі (стресове переїдання допомагає справлятися з напругою, в якій виявляється організм).

Психічне здоров’я і пам’ять

Фахівці абсолютно впевнені, що відмова від алкоголю навіть на кілька тижнів позитивно позначиться на вашому психічному здоров’ї. Алкоголь – депресант. Тому ви відчуваєте себе добре, коли випиваєте перший келих, проте в довгостроковій перспективі все той же келих призведе до емоційної нестабільності, погіршення пам’яті і навіть суїцидальних думок.“Можливо, вам здається, що в тому, що ви нічого не пам’ятаєте на ранок після вечірки, немає нічого страшного. Але при тривалому споживанні алкоголю когнітивні пошкодження можуть виявитися куди більш серйозними”, – зауважить Фіона Сім. І додає, що відмова від споживання алкоголю, звичайно, знижує ризики, але не всю шкоду, завдану клітинам мозку, тим не менш, можна скасувати.

Настрій і секс

Ще один позитивний момент відмови від алкоголю, про який рідко говорять — репродуктивна функція. Як у чоловіків, так і у жінок алкоголь здатний впливати на народжуваність, так що чим більше ви п’єте, тим нижче ваші шанси на зачаття в майбутньому.

І так, вам може здаватися, що споживання алкоголю дає вам впевненість в собі і, як наслідок, забезпечує секс кращої якості. Але так, повірте, вам тільки здається. Алкоголь — ніякий не афродизіак, як стверджують деякі «експерти». І короткостроковий ефект розкутості незмінно пов’язаний тут із зменшенням чутливості, яка, в свою чергу, призводить до того, що секс подобається вам все менше.

«Що стосується відносин в цілому, то вживання алкоголю може призвести до перепадів настрою і агресії, що показують численні дослідження — нерідко стає каталізатором домашнього насильства. Таким чином, місяць без алкоголю — це ще й місяць зміцнення вашої родини», — додає Сім.

Інші важливі переваги відмови від алкоголю: поліпшення стану шкіри, зниження ризику ожиріння і деяких видів раку, більше енергії і сил, а також той факт, що ви (потенційно) зможете економити гроші. Звучить непогано, правда? Просто подумайте про це.

Додано: 10/18/18 9:54
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.