Створена штучна кров, яку можна переливати всім пацієнтам

Можливо, скоро вам не знадобиться запам’ятовувати, яка у вас група крові. Розповідаємо про новітній винахід японських вчених.

Що відомо?

Автори опублікували дослідження в американському журналі Transfusion: згідно з його результатами, штучна кров безпечна і не викликає побічних ефектів. Однак поки що випробування проводили тільки на кроликах — в найближчому майбутньому штучну кров почнуть тестувати на людях.

Кому вона може знадобитися?

Багатьом людям:

  • які отримали важкі травми, опіки, які втратили багато крові;
  • хворим, яким належить важка операція;
  • деяким породіллям і новонародженим немовлятам;
  • пацієнтам із захворюваннями крові: лейкозом, анемією і т. д.;
  • хворим на онкологічні захворювання.

Чим відрізняється справжня кров від штучної?

“Оригінальна” складається з плазми, клітин і клітинних фрагментів — еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів. Штучна практично ідентична: в ній присутні ті ж самі компоненти.

Якщо у мене I група крові, чому мені не можна перелити II групу?

Група крові залежить від набору антигенів, які знаходяться в червоних кров’яних тільцях. Якщо перелити кров з не тим антигеном, організм почне захищатися і відторгати нову кров.

У цьому і перевага штучної крові – можна не шукати донора в разі першої необхідності. Наприклад, швидка буде приїжджати на місце події відразу ж із запасом універсальної штучної крові.

Також вона може зберігатися при кімнатній температурі протягом року — тоді як термін придатності деяких компонентів натуральної крові всього п’ять днів.

Про автора Марічка Павленко 586 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар