Головна / Поради / Створена штучна кров, яку можна переливати всім пацієнтам

Створена штучна кров, яку можна переливати всім пацієнтам

Можливо, скоро вам не знадобиться запам’ятовувати, яка у вас група крові. Розповідаємо про новітній винахід японських вчених.

Створена штучна кров, яку можна переливати всім пацієнтам 1

Що відомо?

Автори опублікували дослідження в американському журналі Transfusion: згідно з його результатами, штучна кров безпечна і не викликає побічних ефектів. Однак поки що випробування проводили тільки на кроликах — в найближчому майбутньому штучну кров почнуть тестувати на людях.

Кому вона може знадобитися?

Багатьом людям:

  • які отримали важкі травми, опіки, які втратили багато крові;
  • хворим, яким належить важка операція;
  • деяким породіллям і новонародженим немовлятам;
  • пацієнтам із захворюваннями крові: лейкозом, анемією і т. д.;
  • хворим на онкологічні захворювання.
 

Чим відрізняється справжня кров від штучної?

“Оригінальна” складається з плазми, клітин і клітинних фрагментів — еритроцитів, лейкоцитів і тромбоцитів. Штучна практично ідентична: в ній присутні ті ж самі компоненти.Якщо у мене I група крові, чому мені не можна перелити II групу?

Група крові залежить від набору антигенів, які знаходяться в червоних кров’яних тільцях. Якщо перелити кров з не тим антигеном, організм почне захищатися і відторгати нову кров.

У цьому і перевага штучної крові – можна не шукати донора в разі першої необхідності. Наприклад, швидка буде приїжджати на місце події відразу ж із запасом універсальної штучної крові.

Створена штучна кров, яку можна переливати всім пацієнтам 2

Також вона може зберігатися при кімнатній температурі протягом року — тоді як термін придатності деяких компонентів натуральної крові всього п’ять днів.Додано: 10/30/19 9:47
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.