Головна / Поради / Чи працюють афродизіаки і духи з феромонами?

Чи працюють афродизіаки і духи з феромонами?

Кажуть, є такі продукти, які можуть посилити сексуальний потяг. А в деяких магазинах для дорослих навіть продаються спеціальні парфуми, які рекламуються мало не як приворотне зілля. Ах якби з нашою сексуальністю все було так просто…

Що таке афродизіак?

Чи працюють афродизіаки і духи з феромонами? 1

Речовини, які нібито підвищують лібідо, сексуальне задоволення і навіть привабливість для протилежної статі. Зазвичай це їжа, іноді – запахи. Таких продуктів – безліч: найчастіше афродизіаками називають трюфелі, шоколад, устриці, спаржу.

Це правда?

Ніяких наукових доказів у цієї гіпотези немає. Та й сам підхід багато в чому – швидше магічний, ніж раціональний: наприклад, ікра вважається афродизіаком, тому що їдцю повинна передатися плодючість риби. Устриці і банани – тому що схожі … самі знаєте, на що.

Деякі речовини називають афродизіаками, тому що вони нібито підвищують загальний тонус і посилюють витривалість (женьшень і елеутерокок). Але і у них теж немає доведеної ефективності.

А я їв устриці, і мені допомогло

Таке цілком можливо, адже устриці багаті цинком – а він необхідний для виробництва тестостерону. І якщо у вас в організмі не вистачало цинку, устриці могли заповнити запас і тим самим повернути лібідо.Чи працюють афродизіаки і духи з феромонами? 2

Якщо ж у вас були проблеми з кровообігом, авокадо, риба, волоські горіхи та інші продукти з високим вмістом омега-3 могли так само сприяти успіхам в ліжку.

Але афродизіаки можуть тільки усунути проблему (і то не завжди). Посилити ж «вихідні дані» їм точно не під силу. Хіба що спрацює самонавіювання.

А що щодо феромонів? На тварин вони ж діють

Так, деякі тварини дійсно вміють викидати в повітря невидимі хімічні сигнали, які залучають інших особин того ж виду. Кілька десятиліть тому багато вчених були впевнені, що і люди впливають один на одного за допомогою феромонів – але ця гіпотеза не підтвердилася. Нічого такого між нами не відбувається: ссавці занадто складно влаштовані, щоб на їх поведінку можна було так легко вплинути.

Що ж тоді додають в духи з феромонами?

Андростадіенон і эстратетраенол – вони містяться в чоловічій і жіночій сечі відповідно. Раніше ці речовини були головними “претендентами” на роль людських феромонів, але їх роль в статевому потязі так і не встановили. Згідно з результатами дослідників з Університету Західної Австралії, ні те, ні інше ніякого ефекту на нас немає.

Якщо у вас з’явилися проблеми в сексуальному житті, краще звернутися до лікаря. Сексолога, терапевта або психотерапевта – в залежності від причини.

Додано: 11/12/19 12:11
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.