Головна / Поради / Дитяче ожиріння: чому ваша дитина товстішає?

Дитяче ожиріння: чому ваша дитина товстішає?

ВООЗ називає зайву вагу у дітей однією з найсерйозніших проблем охорони здоров’я в 21-му столітті. Такі діти схильні до ожиріння в зрілому віці, і у них підвищений ризик діабету і серцево-судинних захворювань. Ось головні причини, чому школярі набирають кілограми:

Перевантаження в школі і малорухливий спосіб життя

Деякі батьки вважають нормальним, що діти до ночі роблять домашні завдання, відвідують репетиторів і додаткові заняття. І добре якщо вони при цьому хоча б ходять на своїх двох – адже часто дитину просто возять скрізь на машині.

Такий режим призводить до того, що школяр просто не може витратити енергію і втрачає м’язову масу. Виходить замкнуте коло, адже, чим більше у нас м’язів, тим більше ми витрачаємо калорій.

До ожиріння призводить і нестача сну: вона уповільнює метаболізм дитини. Коли у школярів вдень немає часу на ігри та спілкування, вони намагаються компенсувати це вночі: на шкоду сну сидять в соцмережах і онлайн-іграх.

Дитяче ожиріння: чому ваша дитина товстішає? 1

ВООЗ рекомендує як мінімум годину в день займатися фізичною активністю високої або середньої інтенсивності: бігати, плавати, грати в футбол.Час на сон потрібно виділяти, виходячи з віку:

  • Для дітей дошкільного віку він повинен в сумі складати 10-12 годин;
  • Для молодших школярів – 9,5-10 годин;
  • Для дорослих і підлітків – 8 годин.
 

Ваша поведінка за столом

Згадайте свою дитину немовлям: малюк плакав, поки не отримував молоко. Але, як тільки наїдався, відразу кидав груди або соску. Малюк без всяких підказок знав, скільки йому потрібно їжі і коли він повинен її отримати.

З віком ця здатність пропадає: спочатку нас привчають їсти не коли ми голодні, а коли належить. Потім – змушують переїдати. А потім примушують їсти ненависні брокколі і забороняють те, що нам дійсно подобається. В результаті харчова інтуїція перестає працювати.

«Ложечку за маму, ложечку за тата» – це не турбота, а грубе втручання в роботу дитячого організму. Американська асоціація дієтологів вважає інтуїтивне харчування найвірнішим підходом в годуванні дитини.

Незбалансоване харчування

Надмірна вага у дітей часто пов’язана з надлишком солодкої газованої води, шоколадок, фастфуду, напівфабрикатів. Вважається нормальним, якщо дитина щодня перекушує бутербродом з копченою ковбасою і солодким чаєм.

Пам’ятайте, що шкідливих продуктів практично немає, є тільки їх непомірне споживання. Тому не потрібно позбавляти дитину всіх «радощів життя» у вигляді картоплі-фрі або чіпсів: просто контролюйте їх споживання.

Додано: 05/4/19 10:17
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.