Головна / Поради / Нікотинові пластирі: чи допоможуть вони кинути палити?

Нікотинові пластирі: чи допоможуть вони кинути палити?

Багато людей все ще курить. Третина з них регулярно намагається кинути, однак, зробити це самостійно виходить лише у 5%. Розповідаємо, чи допоможуть пластирі з нікотином позбутися цієї шкідливої звички.

Чому не виходить кинути самому?

Залежність від тютюну проявляється одночасно і на фізіологічному, і на психологічному рівні. Коли людина відмовляється від сигарет, проявляється синдром відміни: без звичної дози нікотину людина стає дратівливою, тривожною, відвідують нав’язливі думки і непереборне бажання покурити.

Дослідження американських центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC) показали, що два дні без сигарети для курця подібні ломці кокаїнового наркомана: МРТ зафіксувало збудження тієї ж зони мозку, яка реагує на наркотик. Тому щоб кинути палити, краще скористатися кваліфікованою допомогою.
Нікотинові пластирі: чи допоможуть вони кинути палити? 1

Чи допоможе нікотиновий пластир?

Швидше за все. ВООЗ включила нікотинзамісну терапію до списку ефективних методів лікування. Багато досліджень показали, що пластирі допомагають кинути палити як мінімум на 6 місяців. Більше того, інші методи терапії, включаючи нікотинові жувальні гумки, спреї, інгалятори і таблетки для розсмоктування, виявилися також ефективні.

Як працює нікотиновий пластир?

В основі знаходиться нікотиновий шар, який всмоктується через шкіру і проникає в кровотік. Завдяки тому, що в організм продовжує надходити нікотин, у курця знижуються симптоми фізичної залежності: дратівливість, занепокоєння, безсоння, і т. д.Йому легше відмовитися від сигарет. Поступово людина переходить до пластирів з меншою дозою нікотину і в підсумку просто перестає ними користуватися.

Нікотинові пластирі: чи допоможуть вони кинути палити? 2

Чому роблять пластирі з нікотином, а не, наприклад, зі смолами?

Саме нікотин формує залежність, а інші компоненти тютюнового диму — тільки ризики для здоров’я.

Однак його регулярне вживання також негативно впливає на організм: підвищується артеріальний тиск, порушується серцевий ритм, перезбуджується нервова система і т. д.

Чи всім можна використовувати нікотинозамісну терапію?

Ні, є протипоказання:  • Виразка шлунка і дванадцятипалої кишки;
  • Гіпертонія;
  • Порушення роботи нирок;
  • Гіпертиреоз;
  • Феохромоцитома.
 

Якщо в мене немає протипоказань, я можу використовувати пластир самостійно?

Ні, все одно буде потрібна консультація лікаря. Тільки він зможе підібрати потрібну концентрацію нікотину. При неправильному дозуванні можуть з’явитися побічні ефекти: погіршення пам’яті, зниження інтелектуальних здібностей, алергія і порушення сну.

Що ефективніше – нікотинові пластирі або електронні сигарети?

В цьому році британські вчені провели велике дослідження і з’ясували, що після року куріння вейпа 18% людей змогли відмовитися від сигарет, а після використання пластиру — тільки 10%.

Однак незважаючи на такий результат, електронні сигарети все ще не визнали ефективним засобом для боротьби з курінням. Спочатку потрібно дочекатися нових досліджень про те, наскільки шкідливі токсичні речовини, які містяться в їх парі.

Значить, нікотинові пластирі — це не панацея?

Нажаль, ні. Лікарі наполягають на тому, що пластирі — це не лікування, а лише допоміжний засіб. Щоб остаточно розпрощатися із залежністю, варто доповнити терапію прийомами у психолога. Або скориститися найпростішим способом, який допомогає майже всім, прочитати книгу Аллена Карра “Легкий спосіб кинути палити”.Додано: 06/3/19 10:43
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.