Головна / Паразити / Чому я прокидаюся вночі? Причини неспокійного сну

Чому я прокидаюся вночі? Причини неспокійного сну

У безсоння існує маса причин: наприклад, зміни в обстановці. Вчені з Університету Брауна в США з’ясували, що в такому випадку одна з півкуль мозку залишається активною, і людина не може повністю розслабитися. Розповідаємо про інші, такі ж неочевидні причини неспокійного сну.

Чому я прокидаюся вночі? Причини неспокійного сну 1

Чим це взагалі погано?

Нестача повноцінного сну може привести до погіршення пам’яті, розвитку серцево-судинних захворювань, зниження імунітету, депресії і цукрового діабету.

Чому виникають проблеми зі сном?

Ось кілька причин:

КлімаксЗазвичай цей стан настає у жінок у віці від 45 до 50 років. Менопауза викликає різкі припливи, жар, озноб і порушення біологічних ритмів. Безсоння при клімаксі — це реакція організму на зміну рівня гормонів. Дефіцит естрогенів провокує апное і хропіння, які теж призводять до зниження якості сну. Якщо ви виявили у себе подібні симптоми, слід звернутися до лікаря і, можливо, підібрати гормонозамісну терапію.

Цукровий діабет

Це ендокринне захворювання розвивається через нестачу гормону інсуліну, через що підвищується вміст глюкози в крові. Недосип при діабеті пов’язаний з порушенням водно-сольового обміну речовин: нирки починають посилено працювати, щоб вигнати глюкозу, і хворим доводиться часто бігати в туалет. Також це порушення може викликати зневоднення і спрагу, що призводить до тих же нічних підйомів.

За даними Національного центру біотехнологічної інформації США, позбавлення сну посилює перебіг діабету, тому необхідно регулярно вимірювати рівень цукру і звертатися до лікаря в разі змін.

Чому я прокидаюся вночі? Причини неспокійного сну 2

АпноеЗупинка дихання увісні відбувається через зниження кровотоку в мозку. З сонним апное необхідно звертатися до лікаря, так як ця хвороба збільшує ризик виникнення гіпертонії, інфаркту та інсульту. Сучасна медицина може запропонувати спеціальну маску для сну з киснем, лікарську терапію, операцію та інші методи лікування.

Розшарування аорти

Аорта – це головна посудина, яка переганяє кров від серця до всіх органів і тканин. Найчастіше розшарування виникає через регулярне підвищення кров’яного тиску у людей старше 50 років.

Це провокує порушення сну, жар, почастішання серцебиття. Недуга небезпечна тим, що може привести до сильної кровотечі і смерті, тому необхідно обов’язково відвідати лікаря і отримати рецепт на препарати від гіпертонії.

Синдром неспокійної ноги

Це неврологічне захворювання проявляється тим, що хворий постійно рухає ногами через дискомфорт і це заважає йому спати. Недуга розвивається при дефіциті заліза, магнію, фолієвої кислоти, а також при захворюваннях щитовидної залози, цукровому діабеті, хронічних захворюваннях легень, алкоголізмі і багатьох інших хворобах.

Якщо ви виявили у себе подібні симптоми, потрібно звернутися до лікаря і виявити їх першопричину.

А якщо я здоровий, але погано сплю?

Ось кілька порад, щоб поліпшити якість сну здорової людини:

  • Намагайтеся лягати і вставати в один і той же час. Навіть на вихідних;
  • Не пийте каву та інші напої з кофеїном на ніч;
  • Утримайтеся від алкоголю перед сном;
  • Провітрюйте приміщення;
  • Відмовтеся від сильних фізичних навантажень: перед сном, краще віддайте перевагу йозі і прогулянкам в парку.
 Додано: 07/5/19 10:03
Категорія: Паразити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.