Куріння електронних сигарет при дітях: чим це небезпечно?

Пасивний вейпінг може бути таким же небезпечним, як і куріння звичайних сигарет. Про це заявили автори нового дослідження, опублікованого в журналі JAMA Pediatrics.

В США майже 5% батьків використовують вейпи. “Користувачі електронних сигарет часто вважають аерозоль безпечною “водяною парою”. У рідкісних сім’ях є правила, які обмежують вейпінг вдома або машині”, – повідомила автор дослідження Дженні Кервіл, професор медичного центру Майні в Портленді.

Дослідники не вивчали, як саме впливає вторинний пар від електронних сигарет на дитячі легені. Проте зазначили, що він містить потенційно небезпечні компоненти: формальдегід, нікотин, важкі метали і т. д. Вчені повідомили, що потрібно попереджати про це людей, які живуть з дітьми і при цьому «парять» в будинку.

Організм дитини більш крихкий: в цей період життя всі органи і тканини особливо вразливі. В першу чергу пасивний вейпінг може нашкодити дітям з астмою та іншими хронічними захворюваннями. Причому безнікотинові рідини не виправлять ситуації – вони все одно містять ароматизатори. Окремі дослідження показують: навіть якщо ці компоненти безпечні в їжі, при вдиханні вони можуть шкодити легеням, судинам і серцю.

Автори дослідження також повідомили про ще один ризик: діти, які бачать, як курять їхні батьки, з більшою ймовірністю починають самі курити в майбутньому.

Раніше британські вчені з’ясували, що куріння вейпів в 50 разів збільшує ризик розвитку захворювань легенів. Біологи з Бірмінгемського університету повідомили, що пара з електронних сигарет пошкоджує клітини імунної системи, не даючи їм захищати організм від шкідливих речовин. Ймовірно, через цю зміну в легенях і ротовій порожнині у любителів вейпів схожі на ті, що спостерігаються у звичайних курців.

Ну і наостанок ще один факт, що мотивує відмовитися від “паріння”: експерти з Гарварду досліджували рідину і картриджі вейпів і з’ясували, що в 30% всієї продукції присутні бактеріальні токсини. А в 80% вчені виявили ще й грибкові токсини. Вони можуть викликати астму та інші хвороби легенів.

Про автора Марічка Павленко 438 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар