Головна / Поради / Куріння електронних сигарет при дітях: чим це небезпечно?

Куріння електронних сигарет при дітях: чим це небезпечно?

Пасивний вейпінг може бути таким же небезпечним, як і куріння звичайних сигарет. Про це заявили автори нового дослідження, опублікованого в журналі JAMA Pediatrics.

Куріння електронних сигарет при дітях: чим це небезпечно? 1

В США майже 5% батьків використовують вейпи. “Користувачі електронних сигарет часто вважають аерозоль безпечною “водяною парою”. У рідкісних сім’ях є правила, які обмежують вейпінг вдома або машині”, – повідомила автор дослідження Дженні Кервіл, професор медичного центру Майні в Портленді.

Дослідники не вивчали, як саме впливає вторинний пар від електронних сигарет на дитячі легені. Проте зазначили, що він містить потенційно небезпечні компоненти: формальдегід, нікотин, важкі метали і т. д. Вчені повідомили, що потрібно попереджати про це людей, які живуть з дітьми і при цьому «парять» в будинку.

Організм дитини більш крихкий: в цей період життя всі органи і тканини особливо вразливі. В першу чергу пасивний вейпінг може нашкодити дітям з астмою та іншими хронічними захворюваннями.

Причому безнікотинові рідини не виправлять ситуації – вони все одно містять ароматизатори. Окремі дослідження показують: навіть якщо ці компоненти безпечні в їжі, при вдиханні вони можуть шкодити легеням, судинам і серцю.Автори дослідження також повідомили про ще один ризик: діти, які бачать, як курять їхні батьки, з більшою ймовірністю починають самі курити в майбутньому.

Раніше британські вчені з’ясували, що куріння вейпів в 50 разів збільшує ризик розвитку захворювань легенів. Біологи з Бірмінгемського університету повідомили, що пара з електронних сигарет пошкоджує клітини імунної системи, не даючи їм захищати організм від шкідливих речовин. Ймовірно, через цю зміну в легенях і ротовій порожнині у любителів вейпів схожі на ті, що спостерігаються у звичайних курців.

Ну і наостанок ще один факт, що мотивує відмовитися від “паріння”: експерти з Гарварду досліджували рідину і картриджі вейпів і з’ясували, що в 30% всієї продукції присутні бактеріальні токсини. А в 80% вчені виявили ще й грибкові токсини. Вони можуть викликати астму та інші хвороби легенів.Додано: 05/16/19 10:32
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.