Головна / Поради / Руді: особливості здоров’я людей з унікальним геном

Руді: особливості здоров’я людей з унікальним геном

Менше 2% населення Землі мають рудий колір волосся. Як правило, він поєднується з блідою шкірою і веснянками — всі ці ознаки говорять про особливості здоров’я. Розповідаємо, від чого найчастіше страждають люди з вогняним волоссям, а що їм не загрожує.

Чому рудих так мало?

Руді: особливості здоров'я людей з унікальним геном 1

Щоб народилася така дитина, обидва батьки або хоча б один з них повинен носити рідкісний ген MC1R. Він змушує клітини активно виробляти червонуватий тип меланіну-феомеланін. Вчені припускають, що цей ген з’явився ще у неандертальців, що населяли Європу 200 тисяч років тому.

Чим руді люди відрізняються від інших?

Руді: особливості здоров'я людей з унікальним геном 2

MC1R тягне за собою як ризики, так і переваги для здоров’я. Ось головні з них:

Підвищений ризик меланоми. У рудих тонка і бліда шкіра, яка майже не виробляє меланін. Їм треба користуватися сонцезахисними кремами і не засмагати під прямими сонячними променями. Крім того, тонка шкіра більш схильна до пошкоджень, грибкових захворювань і висипань.Втома і зневоднення очей. Через те, що у рудих рогівка ока тонша, ніж у інших, вони довше звикають до лінз. А їхні очі легше пересихають.

Чутлива нервова система — руді діти більш збудливі. Їм частіше ставлять діагноз — дефіцит уваги з гіперактивністю. Однак це не проблема, а скоріше особливість нервової системи-діти швидше збуджуються, але і швидше заспокоюються.

Низький больовий поріг. Руді люди гостріше відчувають біль — вчений Едвін Лім з університету Маккуорі в Австралії і зовсім вважає, що рудоволосим пацієнтам потрібно додавати на 20% більше до стандартної дози анестезії.

А в чому тоді плюси рудого волосся?

Більшість з переваг з'явилися завдяки тому, що організм рудоволосих легше засвоює вітамін D:

  • Вони майже не страждають від рахіту і артриту;
  • У них виробляється більше ендорфінів — гормонів радості;
  • Вони стійкіші до “чоловічих” видів онкології. Останні дослідження показують, що чоловіки з вогненною шевелюрою на 50% рідше хворіють на рак простати і яєчка;
  • Руді довше сивіють: їх колір волосся поступово тьмяніє і в підсумку набуває сріблястий відтінок.
 
Руді: особливості здоров'я людей з унікальним геном 3

Чому дехто боїться рудих?

У медицині для цього навіть є спеціальний термін — джинджерфобія. Психолог Брайан Бейтс з’ясував, що люди уникають рудих несвідомо: судження виникає автоматично, на основі стереотипів.

Це не дивно, адже ставлення до рудих в різні часи було різне:  • Стародавні греки вважали, що після смерті вони перероджуються в вампірів;
  • Єгиптяни вважали рудоволосих красенів невдачливими і вважали за краще приносити їх в жертву богу Ра;
  • Іспанська середньовічна інквізиція вважала рудоволосих жінок відьмами.
 Додано: 04/4/19 7:31
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.