Картопляне пюре корисне підчас тренування

Злаковий батончик? Банан? Шоколадне молоко? Можливо, є дещо, що сподобається вам значно більше. І це дещо – картопляне пюре.

Нове дослідження показало, що вживання картопляного пюре під час тривалих фізичних навантажень працює так само, як і вуглеводний гель, покликаний підтримувати рівень глюкози в крові і оптимізувати продуктивність.

Картопляне пюре корисне підчас тренування 1

Вчені з Університету Іллінойсу (University of Illinois) зазначили, що звичайна картопля справляється зі спортивними завданнями не гірше спеціальних продуктів, збільшуючи доступність вуглеводів під час фізичних вправ.

“Картопля є перспективною альтернативою будь-яким фітнес-продуктам, тому що вона дешева і вкрай поживна”, — написали вони в Journal of Applied Physiology.

Зазначимо, що експеримент проводився на 12 добровольцях, які їхали на велосипеді в середньому 267 км у тиждень. Перед експериментом їх випадковим чином розділили на три групи, одна з яких під час тренування споживала тільки воду, інша — тільки вуглеводний гель, третя — тільки картопляне пюре.

Аналіз даних показав, що картопляна і вуглеводна групи демонстрували більшу продуктивність, ніж водна група. У свою чергу, концентрація глюкози, серцевий ритм та інші показники витривалості у групи, яка споживала пюре, і групи, яка споживала вуглеводний гель, були майже ідентичними.

Єдине, спортсмени, які ласували картоплею, частіше скаржилися на здуття живота і дискомфорт в ШКТ. Хоча ці симптоми, справедливості заради, були незначними.
Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.