Головна / Дерматологія / 5 причин, чому все тіло свербить і сохне

5 причин, чому все тіло свербить і сохне

З висипом чи ні, з лущенням або без — якщо шкіра свербить, це означає, що вона хоче нам щось сказати.

Крім того, що свербіж шкіри пов’язаний з крайнім дискомфортом, він може бути ознакою хвороби. У цьому матеріалі — кілька ймовірних причин, чому це відбувається з вами.
5 причин, чому все тіло свербить і сохне 1

Зневоднення

Перша і найочевидніша причина — зневоднення. Сухість шкіри, яку фахівці також називають ксероз, найчастіше провокує хронічний свербіж.

Предиктори тут можуть бути самі різні: холодна погода (сніг і вітер), сухе повітря в приміщенні (опалення), генетична схильність, звичка приймати гарячий душ, гормональна перебудова після пологів або в період менопаузи і так далі.

Але якщо не забувати після взаємодії з водою наносити на шкіру зволожуючий крем, все буде в порядку.Дерматологічний стан

Якщо ви чешетесь досить сильно, а свербіж шкіри супроводжується появою на ній надзвичайно сухих плям, ви можете мати справу з дерматологічним станом, таких як псоріаз (пов’язаний із запаленням, викликаним імунною системою) або екзема (атопічний дерматит).

На щастя, сьогодні в аптеках достатньо продуктів, в тому числі безрецептурних, які допоможуть виправити становище. Головне — не ставте діагноз самостійно, а перш поговоріть з фахівцем.

Алергія

Винуватець алергічної реакції не завжди очевидний, але якщо ви тільки що змінили порошок або кондиціонер для білизни, встановили в коридорі новий освіжувач повітря і використовували новий гель для душу, а потім почало свербіти, тут є на що звернути увагу.

Усуньте тригер, щоб перевірити, чи дійсно справа в ньому. А якщо свербіж не проходить, хоча реакція явно алергічна, вирушайте до лікаря, щоб він призначив відповідний антигістамінний препарат.

Вагітність

Сухість шкіра і постійне розширення живота часто посилюють свербіж шкіри для майбутніх мам, і це нормально. Але якщо сверблять в основному долоні і п’яти, а не тіло, варто поговорити з гінекологом, оскільки в деяких випадках симптоми можуть свідчити про накопичення жовчі в печінці.

Це нервове

Невропатичний свербіж може виникнути, коли нервова система сприймає свербіж, якого насправді немає. Часто цей свербіж дуже сильний і супроводжується болем, поколюванням і навіть онімінням в тій чи іншій області тіла, а його причиною стає пошкодження (защемлення) нерва або опік.З іншого боку, навіть звичайний стрес може спровокувати коросту, якщо він повторюється регулярно і досить інтенсивний. І тут можна дати тільки одну пораду – розслабтеся.Додано: 11/20/19 10:27
Категорія: Дерматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.