Головна / Поради / Способи лікування болю в спині, які можуть бути небезпечні

Способи лікування болю в спині, які можуть бути небезпечні

Болі в спині – одна з найпоширеніших медичних проблем, з якими стикається сучасна людина. І цим обумовлена величезна кількість варіантів лікування. Але які з них дійсно допомагають?

Способи лікування болю в спині, які можуть бути небезпечні 1
Виявляється, допомагає не все і не завжди. Але навіть не це тут найстрашніше, тому що ряд методик (особливо якщо ми говоримо про самолікування) здатний навіть нашкодити здоров’ю. Про те, як не погіршити ситуацію в процесі лікування, ми дізналися у нейрофізіолога і реабілітолога.

Чому взагалі болить спина?

Остеохондроз, грижа диска і защемлення нерва — саме ці порушення складають більше 84% від усіх дисфункцій хребта. Дослідження показують, що найчастішою причиною больового синдрому (понад 90%) виступає спазм навколохребцевих м’язів хребта і дегенерація фасеточних суглобів хребців. І лише менше 10% пацієнтів мають іншу причину виникнення болю в спині.

Що не так з популярними методами терапії?

Масажно-вібраційні пристрої та масажні крісла. Зазвичай вони містять всередині великі обертові валики, які і масажують м’язи. Але ви, можливо, не здогадуєтеся, що їх самостійне використання може навіть загострити защемлення і посилити біль, оскільки амплітуда і сила впливу ніяк не контролюються.

Ручний масаж. Це процедура, яка покращує кровообіг і здається безумовно корисною. Але корисна вона, втім, тільки при остеохондрозі. Тому що при защемленні нерва або грижі ефекту не буде.Роботизоване витягування хребта. При підготовлених м’язах воно може допомогти 40-50% пацієнтів, однак у решти — в силу відсутності локального розслаблення спазмованих м’язів розтягуватися будуть зони з нормальним м’язовим тонусом, в той час як в зоні спазму не буде відбуватися майже нічого. Крім того, силове витягування часто призводить до нестабільності в хребті і загострення розвитку гриж.

Мазі і таблетки від болю. Ці засоби швидко знімають біль, але, на жаль, не усувають її причину. Так що неприємні відчуття можуть повернутися вже на наступний день.
Валики, роли, аплікатор Кузнєцова. Як і масаж, вони покращують кровообіг у верхніх шарах м’язів, але не можуть усунути спазм глибоких міжхребцевих м’язів і, тим більше, позбавити від компресії диска або нерва. Деяке полегшення може створити враження ефективної терапії, але пам’ятайте, що у 2/3 пацієнтів симптоми продовжують погіршуватися навіть при регулярному використанні.

Що тоді робити?

Найбезпечніше звернутися до фахівця, який стане використовувати делікатні техніки розслаблення м’язів, витягування і мобілізації потрібних зон хребта.Додано: 09/24/19 9:40
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.