Головна / Терапія / Чи потрібне дорослим щеплення від краснухи

Чи потрібне дорослим щеплення від краснухи

Зазвичай краснуху, кір, віспу і коклюш відносять до числа «дитячих» хвороб. Чи означає це, що дорослим можна про них не турбуватися?

Що це за хвороба?

Краснуха — вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини. Коли вірус проникає в організм, він викликає підвищення температури, головний біль, слабкість, нежить, біль у горлі, блідо-рожевий висип по всьому тілу, іноді кон’юнктивіт і набряк шийних лімфовузлів. Часто ці симптоми можна переплутати з симптомами застуди або ГРВІ, тому що висип з’являється тільки до кінця хвороби.

Чи потрібне дорослим щеплення від краснухи 1

Краснуха небезпечна для дорослих?

Так, з віком хвороба протікає важче. Однак головна небезпека полягає навіть не в самій в інфекції, А В можливих ускладненнях: менінгіті, енцефаліті, панкреатиті, пневмонії.

Я чув, краснуха найбільше небезпечна для вагітних?

Так, ця хвороба провокує вади розвитку плода. Особливо критично підхопити краснуху в першому триместрі: в цей час розвиваються мозок, серце, очі, органи слуху. Втручання вірусу може призвести до загибелі плода, передчасних пологів і серйозних вроджених патологій.Що робити, щоб не захворіти на краснуху під час вагітності?

Мінімум за 3 місяці до планування вагітності жінці варто здати кров на наявність антитіл до вірусу. При їх відсутності потрібно обов’язково зробити щеплення.

Іншим потрібно вакцинуватися?

Так, дітям в рік проводять планове щеплення. Якщо цього не сталося, і ви не перехворіли краснухою, потрібно пройти первинну вакцинацію.

Однак останнім часом лікарі наполягають на перевакцинації: з роками імунітет до “дитячих” захворювань згасає, і щеплення перестає діяти. Навіть сучасна вакцина допомагає організму виробляти антитіла всього близько 20 років.

Наскільки ефективна вакцина?

За даними ВООЗ, вона забезпечує імунітет від краснухи на 95%. І навіть якщо вам «пощастило» увійти в решту 5%, хвороба пройде легко і без ускладнень. Так що так, вакцина проти краснухи дуже ефективна.

Чи є у неї побічні ефекти?

Американські вчені зібрали дані більш 250 мільйонів людей і не виявили яких-небудь серйозних реакцій на вакцину. Лише іноді у пацієнтів можуть виникнути больові відчуття, почервоніння в місці ін’єкції, невелике підвищення температури, висип і біль в м’язах. Вони пройдуть через пару днів.

Чи є протипоказання у щеплення від краснухи?

Так, але їх не так багато:  • Сильні реакції та ускладнення на попередню дозу вакцини;
  • Імунодефіцити (лейкози, лімфоми і т. д.);
  • Важка алергія на речовини в складі вакцини;
  • Вагітність;
  • Загострення хронічних хвороб.
 Додано: 05/18/19 8:25
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.