Головна / Терапія / Ефективні препарати для поліпшення пам’яті і роботи мозку дорослим і дітям

Ефективні препарати для поліпшення пам’яті і роботи мозку дорослим і дітям

Продуктивність роботи головного мозку залежить від багатьох факторів. До можливих причин погіршення пам’яті відносять хронічну втому, часті стреси, шкідливі звички (зловживання алкоголем і куріння), нераціональне харчування, надмірне споживання солодкого і, нарешті, величезну кількість інформації, яку всім нам доводиться щодня перетравлювати.

До похилого віку мозок навіть самої ерудованої людини «старіє», а деякі люди вже в юності не встигають засвоїти той обсяг інформації, який потрібно в навчальних закладах. Тому фахівці часто прописують ті чи інші препарати для пам’яті і роботи мозку дорослим.

Ефективні препарати для поліпшення пам'яті і роботи мозку дорослим і дітям 1

Як поліпшити пам’ять і роботу мозку дорослому?

Для безперебійної роботи мозку необхідний міцний, повноцінний сон, так як за ніч відбувається відновлення його клітин. Дуже корисні заняття спортом, тривалі прогулянки, адже завдяки регулярному руху мозок насичується киснем.

Варто спробувати себе в рукоділлі, вишивці, в’язанні, бісероплетінні, розвивати дрібну моторику, адже це нерозривно пов’язане з функціонуванням лівої і правої півкуль. Вкрай допомагає фантазувати і знаходити всілякі асоціації. Це розвиває нестандартне мислення і розширює уяву.

Препарати, що поліпшують пам’ять і роботу мозку у дорослих

1. Слід звернути увагу на дуже перспективний препарат нового покоління – Ноопепт. Його активний компонент діє подібно природному «пептиду пам’яті» мозку на всі три складові пам’яті, що дозволяє прискорювати процеси запам’ятовування, навчання і відтворення. А також покращує живлення мозку і захищає клітини мозку від пошкоджуючих впливів.Препарат також рекомендується пацієнтам, що страждають емоційно-лабільними розладами, що можуть виникнути при різних енцефалопатіях, після коми, астенії.

Ноопепт – препарат для пам’яті і роботи мозку дорослим, він покращує концентрацію уваги, і це особливо важливо в застосуванні у літніх людей, мозок яких не може функціонувати з колишньою швидкістю, а також у осіб, чия робота вимагає постійної підвищеної концентрації уваги, наприклад, водіїв транспорту.

2. Наступним по популярності є Гліцин – препарат на основі незамінної амінокислоти. Його застосовують при стресах, нервовому напруженні, збудливості, зниженні розумової працездатності, безсоння.

3. Препарат Пантогам: існує у двох формах випуску: таблетки і сироп. З його допомогою відновлюється розумовий процес, фізична і інтелектуальна активність, крім того, він допомагає при епілепсії і паркінсонізмі.

4. Ноотропіл містить у своєму складі пірацетам, прискорює обмін речовин в мозку і полегшує процеси навчання і запам’ятовування. Застосовується при хворобі Альцгеймера, головних болях і запамороченні з хронічним перебігом, порушення когнітивних функцій, пам’яті, астенії та депресії.Як поліпшити пам’ять і роботу мозку дитині?

Нинішня шкільна програма з великою кількістю навчальних годин, домашніх завдань стає для учнів непомірним навантаженням. Це призводить до перевтоми і неуважності. Іспити та попередня підготовка до них також стають причиною стресових станів і подальших проблем.

Крім того, причинами перевантаження мозку в молодшому віці може стати зловживання переглядом телепередач і надмірне захоплення комп’ютерними іграми. Батькам треба стежити, щоб дитина більше бувала на свіжому повітрі, рухалася. Іноді буде незайвим обмеження у користуванні комп’ютером і смартфоном.

Препарати, що поліпшують пам’ять і роботу мозку у дітей

У педіатрії широко застосовується Біотредин, розроблений на основі треоніну і піридоксину. З його допомогою підвищується працездатність і концентрація уваги у дітей.

Якщо дитина старше 5 років, їй можна рекомендувати Фезам, що містить комбінацію з пірацетаму та цинаризину. Препарат використовується в комплексному лікуванні дітей з психоорганічним синдромом, який заважає вчасно засвоювати досліджуваний матеріал і не відставати від ровесників.

Допомагають також наздогнати однолітків при відставанні у розумовому розвитку таблетки Аміналон на основі гамма-аміномасляної кислоти.

Як поліпшити пам’ять і увагу, не приймаючи таблетки?

Насамперед варто дотримувати режим дня і досить відпочивати, не допускати постійних перевантажень. Вкрай шкідливі для роботи мозку емоційне перенапруження і часті недосипання, тому слід намагатися їх уникати.

Замість того, щоб проводити час за екраном телевізора чи комп’ютера, тренуйте мозок, вирішуючи завдання на логіку, сканворди, кросворди, судоку. Корисно відпочивати на природі, приділяти багато часу прогулянкам, адже внаслідок цього до мозку поставляється необхідний для живлення кисень.

Необхідно відмовитися від шкідливих звичок. При впливі нікотину виникає спазм церебральних судин, що самим несприятливим чином впливає на пам’ять і увагу. Етанол теж вкрай шкідливий для мозку. Вживання алкогольних напоїв може викликати провали в пам’яті, через що людина зовсім не пам’ятає того, що сталося після сп’яніння.

Продукти, що поліпшують пам’ять і роботу мозку

Для плідної роботи мозку необхідно збагатити раціон продуктами, що містять вітаміни, мікроелементи, поліненасичені жирні кислоти, антиоксиданти, складні вуглеводи.

Наприклад, у крупах і картоплі містяться складні вуглеводи, у складі яблук можна виявити антиоксидант кверцетин, яйця багаті вітаміном В4, чорниця – вітаміном C, риба, насіння, шпинат, горіхи є джерелом жирних кислот омега-3. Вкрай корисні для поліпшення мозкової активності топінамбур, що містить вітаміни групи В і антиоксиданти, морська капуста, відома як джерело йоду, авокадо і арахісове масло, багаті вітаміном E. Ягоди, зелений чай містять поліфенольні сполуки, і їх регулярне вживання також благотворно позначається на роботі мозку.

Народні засоби для поліпшення пам’яті

Для поліпшення роботи мозку народна медицина рекомендує з’їдати волоські горіхи по кілька штук на день. Можна вживати і товчені разом з вершками.

Також захищають мозок від передчасного зношування свіжі соснові бруньки, які слід вживати перед їжею по дві або три штуки на добу.

Можна дрібно натерти три головки ріпчастої цибулі, після чого віджати сік, змішати з медом і приймати по столовій ложці три рази в день до їжі.

Рекомендується влітку їсти склянку чорниці, а на зиму заморожувати ягоди, таким чином вживаючи їх протягом цілого року. Це допоможе впоратися з багатьма недугами, у тому числі і прискорить роботу мозку, підвищить здатність до запам’ятовування.

Таким чином, відновити і підвищити розумову активність можна, для чого існує цілий перелік способів. У тих випадках, коли порушення пам’яті та уваги настільки серйозні, що корекція режиму дня, харчування, сну, засоби народної медицини та препарати з м’яким фармакологічним ефектом начебто Гліцину залишаються безсилі, на допомогу прийде  Ноопепт. Цей препарат для пам’яті і роботи мозку дорослим здатний успішно подолати навіть найсильніші хвороби, пов’язані з порушенням когнітивних функцій.Додано: 06/2/18 9:05
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.