«Дитячі» щеплення, які потрібно робити дорослим

Деякі люди вважають, що вакцинацію від кору, краснухи та інших інфекційних захворювань потрібно робити тільки один раз в житті. Розповідаємо, чому це помилка, і які щеплення необхідно повторити в дорослому віці.

Навіщо дорослим щеплення від «дитячих хвороб»?

«Дитячі» щеплення, які потрібно робити дорослим 1

Дорослі можуть так само заразитися краснухою і віспою, як і діти. Далеко не всі вакцини забезпечують довічний захист.

Як дізнатися, які щеплення у мене вже є?

Запросіть в поліклініці вашу картку, де вказані всі ваші щеплення. Якщо картки немає, здайте аналізи: якщо у вашій крові виявлені антитіла до певного вірусу, значить, ви щеплені.

Якщо не хочете витрачати гроші і час на здачу аналізів, просто вакцинуйтеся заново — іноді так простіше і дешевше. Нічого страшного не станеться, навіть якщо виявиться, що у вас вже є імунітет від цього захворювання.

Від яких хвороб потрібні повторні щеплення?

«Дитячі» щеплення, які потрібно робити дорослим 2

Ось головні захворювання, від яких потрібно щепитися:

  • Правець, дифтерія і коклюш — смертельні інфекції, від яких необхідно вакцинуватися раз в 10 років. Вагітним, які робили щеплення більше 10 років тому, рекомендується зробити її в другому або третьому триместрі.
  • ВПЛ (вірус папіломи людини) передається в основному статевим шляхом, і це головна причина розвитку раку шийки матки. Перше щеплення від ВПЛ рекомендується ставити дівчатам і жінкам у віці від 9 до 26 років (але якщо ви старші і живете статевим життям, все одно робіть). Повторну вакцинацію слід обговорити зі своїм гінекологом.
  • Вітряна віспа: імунітет після щеплення зберігається протягом 30 років, тому після 50 років рекомендується пройти ревакцинацію.
  • Кір, паротит і краснуха: лікарі рекомендують кожні 10 років проходити ревакцинацію відразу від трьох інфекцій з допомогою комбінованої вакцини.
  • Гепатит А: повторне щеплення потрібне через 10 років. Особливо небезпечне це захворювання для літніх: близько 2% людей старше 50 років вмирають від гепатиту.
  • Гепатит В: ревакцинація проводиться через 5-7 років. У половині випадків ця інфекція провокує розвиток раку печінки.

Про автора Марічка Павленко 602 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар