Головна / Поради / «Дитячі» щеплення, які потрібно робити дорослим

«Дитячі» щеплення, які потрібно робити дорослим

Деякі люди вважають, що вакцинацію від кору, краснухи та інших інфекційних захворювань потрібно робити тільки один раз в житті. Розповідаємо, чому це помилка, і які щеплення необхідно повторити в дорослому віці.

Навіщо дорослим щеплення від «дитячих хвороб»?

«Дитячі» щеплення, які потрібно робити дорослим 1

Дорослі можуть так само заразитися краснухою і віспою, як і діти. Далеко не всі вакцини забезпечують довічний захист.

Як дізнатися, які щеплення у мене вже є?

Запросіть в поліклініці вашу картку, де вказані всі ваші щеплення. Якщо картки немає, здайте аналізи: якщо у вашій крові виявлені антитіла до певного вірусу, значить, ви щеплені.

Якщо не хочете витрачати гроші і час на здачу аналізів, просто вакцинуйтеся заново — іноді так простіше і дешевше. Нічого страшного не станеться, навіть якщо виявиться, що у вас вже є імунітет від цього захворювання.

Від яких хвороб потрібні повторні щеплення?

«Дитячі» щеплення, які потрібно робити дорослим 2

Ось головні захворювання, від яких потрібно робити прививки:  • Правець, дифтерія і коклюш — смертельні інфекції, від яких необхідно вакцинуватися раз в 10 років. Вагітним, які робили щеплення більше 10 років тому, рекомендується зробити її в другому або третьому триместрі.
  • ВПЛ (вірус папіломи людини) передається в основному статевим шляхом, і це головна причина розвитку раку шийки матки. Перше щеплення від ВПЛ рекомендується ставити дівчатам і жінкам у віці від 9 до 26 років (але якщо ви старші і живете статевим життям, все одно робіть). Повторну вакцинацію слід обговорити зі своїм гінекологом.
  • Вітряна віспа: імунітет після щеплення зберігається протягом 30 років, тому після 50 років рекомендується пройти ревакцинацію.
  • Кір, паротит і краснуха: лікарі рекомендують кожні 10 років проходити ревакцинацію відразу від трьох інфекцій з допомогою комбінованої вакцини.
  • Гепатит А: повторне щеплення потрібне через 10 років. Особливо небезпечне це захворювання для літніх: близько 2% людей старше 50 років вмирають від гепатиту.
  • Гепатит В: ревакцинація проводиться через 5-7 років. У половині випадків ця інфекція провокує розвиток раку печінки.
 Додано: 09/13/19 9:29
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.