Головна / Поради / Пора робити щеплення від грипу

Пора робити щеплення від грипу

Так, ми нічого не переплутали. Незважаючи на те, що сезонна вакцинація в державних поліклініках триватиме ще довго, найкращий час для цього заходу – саме зараз. Хвиля грипу може початися вже в листопаді: якраз до цього часу організм встигне виробити антитіла.

Пора робити щеплення від грипу 1

А точно потрібно?

Так, останнім часом все частіше відбуваються спалахи захворювань через те, що люди відмовляються від вакцинації. Та грип в цьому плані не трохи не кращий, ніж кір або дифтерія: за даними американського Центру з контролю і профілактики захворювань, через нього щорічно гинуть десятки тисяч людей.

Грип – це так небезпечно?

Так, особливо для дітей, літніх і людей з ослабленим імунітетом. Але навіть якщо ви впевнені у своєму здоров’ї, варто зробити щеплення: в більшості сімей після того, як хтось захворів, грип поширюється миттєво. Навіть якщо самі ви перенесете хворобу легко, вона може загрожувати вашим менш міцним домочадцям.

А хіба після щеплень люди не хворіють?

Препарат не дає 100% захисту, тому іноді щеплені люди все ж заражаються. Але це – швидше виняток з правил: у сертифікованих і схвалених міжнародними організаціями вакцин ступінь надійності доходить до 90%. І навіть якщо ви все-таки заразитеся, хвороба пройде для вас набагато легше і не залишить ускладнень.Грип щороку мутує. Який сенс робити, якщо все одно з’явиться новий штам?

Так, але і вчені не дарма свій хліб їдять. Інфекціоністи можуть передбачити, як саме зміниться вірус в новому сезоні, і підготуватися до мутації.

А це безпечно?

Так. Захворіти від звичайного щеплення неможливо, адже в ньому немає живого вірусу. Хіба що Вас щеплюють назальною живою вакциною, але її використовують тільки в особливих випадках.

Якщо ж після щеплення у вас з’явилися симптоми ГРВІ, не переживайте: навряд чи в цьому винна вакцина. Восени багато людей хворіють, але ці дві події ніяк не пов’язані.

Але від щеплень бувають ускладнення?

Так, бувають, але дуже-дуже рідко. Грип завдає захисним силам організму куди більш серйозної шкоди, його боятися треба, а не вакцину.

Пора робити щеплення від грипу 2

Добре, як можна зробити щеплення?

Зверніться до терапевта або чергового лікаря. Вам введуть її в поліклініці безкоштовно.

Додано: 09/17/19 9:52
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.