Головна / Дерматологія / Чи є зв’язок між стресом і прищами?

Чи є зв’язок між стресом і прищами?

Ви коли-небудь помічали, що колір вашого обличчя ніби відчуває стрес разом з вами, подразнюючись або запалюючись гнійними прищами?

Чи є зв'язок між стресом і прищами? 1

Стрес і прищі

Якщо у вас вже є прищі і ви потрапляєте в стресову ситуацію, здається, що поява прищів спалахує з новою силою. Іншими словами, емоційний стрес провокує появу нового вогнища висипань і може погіршити ситуацію у людини з без того проблемною шкірою.

Який ж зв’язок між стресом і прищами? Протягом довгого часу лікарі вважали, що стрес підсилює появу прищів, але серйозних доказів тому не було.

У 2003 році дослідження Стенфордського університету показало, що у студентів виникали висипання прищів під час іспитів, періоду, коли вони відчували більше стресу порівняно з іншими періодами навчання. Вчені прийшли до висновку, що ступінь враження прищами у великій мірі співвідносився з сильнішим стресом.І все ж учені не знають достеменно, яким чином стрес впливає на посилення прищів. Ми знаємо, що клітини, які виробляють шкірний жир, мають рецептори до гормонів стресу.

Шкірний жир – це масляниста речовина, яка змішується з мертвими клітинами шкіри і бактеріями і закупорює волосяні фолікули, викликаючи появу ще більшої кількості прищів або кіст.

Коли людина з проблемною шкірою відчуває сильний стрес, залози, що виробляють шкірний жир, чомусь перестають правильно працювати. Вони виробляють більше шкірного сала, фолікули більше забиваються і прищі розростається.

Чи є зв'язок між стресом і прищами? 2

Але це лише здогад, цей механізм, раніше невідомий. Дослідники з Медичного коледжу при Університеті Уейк Форест, обстежили студентів з Сінгапуру в 2007 році і також виявили, що поява прищів посилюється під час іспитів, в порівнянні з менш стресовими періодами, наприклад, літніми канікулами.

Дослідники висунули гіпотезу про те, що прищі посилюються у зв’язку з більш високим рівнем шкірного сала, яке виробляється в період стресу. Однак, вони звернули увагу, що психологічний стрес не викликає значне збільшення вироблення шкірного сала у підлітків, що наштовхнуло вчених на думку про те, що між стресом і акне є більш глибинні причини зв’язку.

Коли стрес змушує власними руками псувати шкіру

Чи є зв'язок між стресом і прищами? 3

Іноді стрес і прищі нерозривно пов’язані один з одним, як ніби в замкненому колі. Коли люди роздратовані або засмучені, їх ще більше дратують їх недоліки. Деякі люди в стані стресу починають турбувати свою шкіру, якщо бачать прищик, обов’язково його колупають.Що таке невротичні екскоріації

Багато хто з нас, звичайно, роздерає прищики час від часу. Однак є більш серйозні випадки, коли пацієнти мимоволі намагаються видалити недосконалості зі шкіри, тому що їх хвилює і бентежить їх шкіра.

Будь-яка дрібниця, яка з’явилася на шкірі людини, найдрібніший прищик підлягають викоріненню. Такі люди просто не можуть зупинитися. Цей стан називається екскоріація.

Насправді у таких пацієнтів може не бути справжніх прищів, замість них є болячки, які можуть залишати рубці на шкірі. Іноді таким пацієнтам потрібна психологічна допомога, щоб люди самі себе не спотворювали.

Лікування прищів

Чи є зв'язок між стресом і прищами? 4

Для зменшення кількості прищів можна спробувати позбутися від стресу.

Для багатьох людей прищі є хронічною проблемою, яка пов’язана не тільки зі стресами. Ця проблема вимагає тривалого лікування, з використанням засобів, що містять бензоілпероксид, ретиноїди, антибіотики, що наносяться на шкіру або що приймаються перорально, гормональні лікарські засоби.

При цьому людям з прищами також варто звернутися до психолога або провести клінічне обстеження, якщо потрібно в цілому знизити високий рівень стресу.Додано: 07/9/18 10:41
Категорія: Дерматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.