Навіщо нам потрібен слиз в носі

Слиз – не найприємніша тема для розмови, зате, як з’ясувалося недавно, дуже корисна річ в носі.

Чому наші носи наповнені слизом? Якщо ви хоча б раз задавалися цим питанням, то у вас багато спільного з командою дослідників з Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology).

Хоча вчені в своїй любові до слизу пішли далі – і витратили більше десяти років на вивчення його біохімії.

Тепер аналіз даних, опублікований в журналі Nature Microbiology, дозволяє говорити про те, що слиз в нашому організмі (не обов’язково в носі) має несподівані корисні властивості, про які ми навіть не підозрювали. Він містить цукри, які контролюють потенційно шкідливі організми, зміцнюючи таким чином імунну функцію.

«Слиз пробудив в мені інтерес, тому що цей маловивчений матеріал займає величезні площі в нашому тілі. Слиз змащує стравохід, шлунок вистилає, допомагає сперматозоїдам проходити через шийку матки і захищає носоглотку», — коментує провідний автор дослідження Катаріна Ріббек (Катаріна Ribbeck).

І тепер цілком ясно, що робить він це не просто так.

Експерименти показали, що коли в слиз «завантажуються» мікроби, він затримує деякі з них. Звичайно, не всі, так що інші мікроби проникають туди, куди і планували. Але справа в тому, що скорочення кількості мікробів дозволяє нашій імунній системі працювати прицільно і, як наслідок, більш ефективно.

Про автора Марічка Павленко 586 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар