Головна / ЛОР / Навіщо нам потрібен слиз в носі

Навіщо нам потрібен слиз в носі

Слиз – не найприємніша тема для розмови, зате, як з’ясувалося недавно, дуже корисна річ в носі.

Навіщо нам потрібен слиз в носі 1

Чому наші носи наповнені слизом? Якщо ви хоча б раз задавалися цим питанням, то у вас багато спільного з командою дослідників з Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology).

Хоча вчені в своїй любові до слизу пішли далі – і витратили більше десяти років на вивчення його біохімії.

Тепер аналіз даних, опублікований в журналі Nature Microbiology, дозволяє говорити про те, що слиз в нашому організмі (не обов’язково в носі) має несподівані корисні властивості, про які ми навіть не підозрювали. Він містить цукри, які контролюють потенційно шкідливі організми, зміцнюючи таким чином імунну функцію.«Слиз пробудив в мені інтерес, тому що цей маловивчений матеріал займає величезні площі в нашому тілі. Слиз змащує стравохід, шлунок вистилає, допомагає сперматозоїдам проходити через шийку матки і захищає носоглотку», — коментує провідний автор дослідження Катаріна Ріббек (Катаріна Ribbeck).

І тепер цілком ясно, що робить він це не просто так.

Експерименти показали, що коли в слиз «завантажуються» мікроби, він затримує деякі з них. Звичайно, не всі, так що інші мікроби проникають туди, куди і планували. Але справа в тому, що скорочення кількості мікробів дозволяє нашій імунній системі працювати прицільно і, як наслідок, більш ефективно.Додано: 10/16/19 9:26
Категорія: ЛОР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.