Є питання: чи можна напитися газованою водою

“Вам звичайну або газовану?” Це питання, задане офіціантом в ресторані, може змусити серйозно задуматися. І особливо тих з нас, хто вважає за краще харчуватися правильно і вести здоровий спосіб життя.

Ми добре знаємо, що пиття достатньої кількості води зміцнює імунну систему, збільшує енергетичний потенціал і уповільнює процеси старіння. Але ми не те щоб дуже знаємо, як на здоров’я впливає вода газована. Останню при цьому адепти ЗСЖ і ПП вибирають досить часто, мотивуючи це тим, що вода без газу здається їм нудною.

Почнемо з головного: так, газована вода теж сприяє гідратації і допомагає виводити різні непотрібні речовини з організму з потом і сечею. І так, її можна вважати більш здоровою альтернативою не тільки солодкій газованій воді, але будь-яким напоям з додаванням цукру.

З мінусів газованої води експерти відзначають її здатність зменшувати кількість випитої за день рідини. Звучить абсурдно? І тим не менш. Справа в тому, що бульбашки газу можуть привести до підвищеного газоутворення і здуття живота (читайте: підвищеного у дискомфорту), так що мозок, пов’язуючи стимул і реакцію, не буде командувати руці тягнутися до пляшки з водою, коли в цілому можна ще потерпіти.

На цьому все.

Ні, газована вода не руйнує зубну емаль (на відміну від енергетиків) і не пошкоджує стінки кишечника. А також не робить багатьох інших жахів, про які ви могли читати на сумнівних сайтах. Хоча вона може приносити певні незручності людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту — з тієї ж причини, яка була озвучена вище.

Що стосується газованої води з доповненнями, то і вона буде зволожувати системи організму не гірше, ніж звичайна вода або газована вода без добавок. Інша справа, що тут ви повинні бути обережні, щоб не придбати варіант з доданими цукрами або штучними ароматизаторами. І в цьому сенсі легше купити пляшку чистої газованої води, щоб додати туди лайм, м’яту або ягоди на свій смак.

Про автора Марічка Павленко 555 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар