Головна / Гінекологія‎ / Хвороби любові: чим небезпечний статевий герпес

Хвороби любові: чим небезпечний статевий герпес

Статевий або генітальний герпес – одне з найпоширеніших ЗПСШ: у всьому світі ним заражені близько 500 млн.чоловік. Однак далеко не всі знають про його наявність в своєму організмі. Розповідаємо, як розпізнати симптоми генітального герпесу, і що робити далі.

Що це за хвороба?

Хвороби любові: чим небезпечний статевий герпес 1

Герпес викликає 2 типи вірусів: HSV-1 і HSV-2. Вони потрапляють в організм через нервові клітини, а потім провокують бульбашки і виразки на статевих органах і слизових, набряк, свербіж і печіння.

Однак такі симптоми проявляються лише в активній фазі, коли імунітет слабшає: наприклад, при ГРВІ, при переохолодженні або вагітності. До цього вірус може жити в організмі роками без видимих ознак.

Чим небезпечний генітальний герпес?

Хвороби любові: чим небезпечний статевий герпес 2

Інфекція може перерости в хронічне запалення статевих органів. Цей стан супроводжується сильним почервонінням, свербінням, тріщинами на геніталіях і загальним погіршенням самопочуття.

Також герпес може охопити будь-які частини тіла і привести до серйозних проблем сліпоти, руйнування тканин мозку, порушення згортання крові і т. д.

Велику загрозу він представляє і для вагітних жінок — інфекція може спровокувати вади розвитку плода.Як виявити генітальний герпес?

Необхідно пройти обстеження. Чим раніше ви це зробите, тим краще. Особливо важливо відвідати лікаря перед плануванням вагітності.

У мого партнера знайшли герпес, хоча раніше його не було. Значить, він зраджує?

Не обов’язково. Поза загостренням вірус з аналізу крові може не визначатися.

Як ним не заразитися?

Основний спосіб захисту від всіх ЗПСШ, включаючи герпес, – це презерватив. Але якщо у зараженої людини вже з’явилися сильні висипання на статевих органах, презерватив не може вберегти від інфікування: якщо ви доторкнетеся до рани, а потім доторкнетеся до своїх геніталій, інфекція може проникнути і до вас.

Чи можна заразитися генітальним герпесом від партнера з герпесом на губах?

Так, ці хвороби викликають одні й ті ж віруси. Вони легко передаються під час орального сексу.

Чи можна вилікувати генітальний герпес?

Повністю видалити вірус з організму не вийде, але можна тримати його під контролем. Для цього лікар призначить спеціальні препарати, які виведуть хворобу з гострої стадії і захистять вас від неприємних наслідків.

Додано: 05/27/19 8:43
Категорія: Гінекологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.