Головна / Поради / Чи можна нагрівати мед: міфи і правда

Чи можна нагрівати мед: міфи і правда

Чай з медом давно вважається універсальним засобом від застуди, а також служить профілактикою осінніх нездужань. Але останнім часом з’явилася стійка думка, що мед не можна нагрівати, тому що він стає мало не небезпечним для життя. Чи це так? Чи ми помиляємося, позбавляючи себе прекрасного народного засобу від застуди? Пропонуємо розібратися.

Нагрітий мед може викликати рак?

Основні «страшилки», які розповідають про небезпеки нагрітого меду, пов’язують з речовиною оксиметилфурфурол (ОМФ). Вона є продуктом розпаду цукрів і дійсно утворюється в меді.

По-перше, частина цукру розпадається, поки вулик стоїть на вулиці і гріється під сонцем.

По-друге, при підготовці до продажу мед нерідко нагрівають приблизно до 50 градусів, що також викликає утворення ОМФ. Однак фахівці не відносять цю речовину до прямих канцерогенів: її шкідливий вплив на людину не доведено.Чи можна нагрівати мед: міфи і правда 1

Більше того – в будь-якому продукті, де є цукру і який нагрівається в процесі приготування, утворюється ОМФ. Особливо багато його в розчинній каві, так як в процесі виготовлення цей продукт підлягає тривалому нагріванню. Якщо в розчинній каві зміст ОМФ становить до 3060 мг на кг, то в меді всього 0,34 мг на кг. Як кажуть, різниця очевидна.

В процесі нагрівання в меді розпадаються всі корисні речовини

Чи можна нагрівати мед: міфи і правда 2

Це твердження частково вірно: дійсно, коли ми нагріваємо мед, то частина ферментів і вітамінів руйнується. Але при цьому вивільняються іони металів, які необхідні організму для нормальної роботи.

Як підкреслюють вітчизняні фахівці, іони калію, натрію, міді, цинку, магнію, марганцю, заліза та ін., які вивільняються в нагрітому меді, забезпечують нормальну діяльність клітин, а також включаються до ферментів, що регулюють хімічні реакції.

В якому меді містяться іони металів?

  • Калій – мед з конюшини, акації, люцерни;
  • Марганець – гречаний і каштановий мед;
  • Магній – гречаний мед;
  • Цинк – мед з бобів, соняшника, клен;
  • Кремній, залізо, бор, хром – мед з квіток яблуні і груші.

Додавати мед в гарячий чай – значить, позбавити його всіх корисних властивостей

Швидше за все, ви позбавите мед частини корисних властивостей, якщо заварите його крутим окропом. В цьому випадку дійсно будуть активно розпадатися корисні компоненти, а утворення ОМФ буде йти особливо активно. Але чай температурою 100 градусів пити неможливо. Ми завжди чекаємо, коли він охолоне до безпечної температури, яка не викликає опік (тобто 60 градусів і менше). А навіть якщо ви додасте мед в чай такої температури, ніяких небезпечних процесів в ньому вже не буде: умови, що називається, не ті.

Так що, якщо ви відчуваєте нездужання, якщо настала осінь вже принесла застуди і погане самопочуття, пийте чай з медом. Мед володіє бактерицидними властивостями, тонізує, допомагає організму швидше очиститися від токсинів і пом’якшує кашель та біль у горлі.

Додано: 09/6/18 9:25
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.