Головна / Поради / Безсоння: міфи і факти

Безсоння: міфи і факти

Якщо не вдається заснути, то зробіть кілька фізичних вправ, увімкніть тихо телевізор, думайте про приємне, а з завтрашнього дня привчайте себе засипати по режиму. Частина з цих рецептів напевно спрацюють, а частина – ні, тому що це лише міфи. Так що ж дійсно допоможе перемогти безсоння, а що тільки завадить заснути?

Безсоння: міфи і факти 1

Алкоголь допомагає заснути

Міф. Безсоння – це хронічна нездатність заснути або спати тривалий час. Страждаючі безсонням люди можуть відчувати відчайдушне бажання добре виспатися вночі. Ви думаєте, що коктейль перед сном принесе вам полегшення?

Подумайте ще раз. Ймовірно, цей міф зберігається тому, що алкоголь викликає сонливість. Однак, коли напій буде перероблятися у вашому організмі, це може привести до порушень сну, неспокійного сну або раннього пробудження.

Безсоння – це суто розумове явище

Міф, хоча психологічні проблеми дійсно можуть викликати безсоння. Насправді причиною №1 дефіциту сну є стрес, але це не єдиний тригер безсоння. Його можуть спровокувати багато речей, в тому числі погана гігієна сну, різні хвороби, побічні ефекти ліків, хронічна біль, синдром неспокійних ніг або апное сну.

Фізичне навантаження допомагає заснути

Факт. Регулярне фізичне навантаження є відмінним способом поліпшення якості сну. Але пам’ятайте про те, що необхідно уникати пізніх тренувань: напружені вправи можуть викликати безсоння. Крім того, вони підвищують температуру вашого тіла на строк до шести годин, тому постарайтеся завершити тренування за дві або три години до сну.Блакитний екран допомагає розслабитися

Міф. Спокусливо спробувати заспокоїтися, читаючи книгу на комп’ютері або переглядаючи телевізор перед сном. Насправді обидва ці заняття можуть абсолютно позбавити Вас сну.

Світло і шум телевізорів і комп’ютерів знижують рівень мелатоніну в мозку, що перешкоджає засинанню. Якщо вам потрібен звуковий фон для того, щоб розслабитися, спробуйте послухати тиху музику.
Безсоння: міфи і факти 2

Препарати від безсоння нешкідливі

Міф. Сучасні снодійні препарати дійсно безпечніші та ефективніші, ніж раніше. Але всі ліки мають потенційні ризики, в тому числі ризик залежності. Якщо ви вживаєте снодійне, поговоріть з лікарем. Деякі допоміжні засоби підійдуть для тимчасового полегшення симптомів безсоння, але вони не допоможуть вилікувати його. Кращим підходом до безсоння є вирішення основних проблем зі здоров’ям і проблем зі сном.

Ви можете відіспатися

Міф. Ви не зможете повністю надолужити згаяний час сну. Якщо ви спите більше звичайного пару днів в тиждень і протягом вихідних, фактично це може змістити природний годинник вашого організму. Єдиний спосіб надолужити згаяне – це повернутися до звичайного графіку сну.

Денний сон допомагає боротися з безсонням

Міф. Денний сон має різний вплив на різних людей. Для деяких короткий полуденний сон (10-20 хвилин) може бути освіжаючим. Однак у багатьох людей, які страждають безсонням, післяобідній сон може послабити бажання мозку спати, що, в свою чергу, може ускладнити засипання вночі.

Можна звикнути спати менше

Міф. І якщо ви вірите в нього, це може призвести до серйозних наслідків. Люди народжуються з встановленою потребою в сні, більшості дорослих потрібно 7-8 годин щодня. Ви можете навчитися обходитися меншою кількістю, але ви не можете навчити своє тіло спати менше. Якщо у вас недосип, вам складніше сконцентрувати увагу або запам’ятовувати якісь речі. Хронічна втома може мати серйозні наслідки, в тому числі вона позначається на якості роботи, підвищує ризик нещасних випадків та в цілому погіршує стан вашого здоров’я.Безсоння: міфи і факти 3

Якщо ви не можете заснути, вставайте

Факт. Перевертаєтеся півгодини або довше в ліжку? Вставайте, почитайте книгу або послухайте розслаблюючу музику. Тиха активність може допомогти вам відчути сонливість. А ось перебування в ліжку може привести до розчарування і простого спостереження за годинником. Згодом ви почнете асоціювати своє ліжко з неспанням, а не з відпочинком.

Ви можете привчити себе спати

Факт. Ви можете тренувати своє тіло, щоб зв’язати певну спокійну поведінку зі сном. Ключем є послідовність дій. Почитайте книгу або прийміть теплу ванну перед сном. Можливо, Вам допоможуть заснути медитація або просто занурення в свої думки. Знайдіть той спосіб, який є ефективним для вас, а потім зробіть цей ритуал регулярною частиною підготовки до сну щоночі.

Проблеми зі сном пройдуть самі по собі

Міф. Поки ви не знаєте причину вашого безсоння – будь то стрес, лікарський препарат, хвороба чи інша проблема – не чекайте, що вона зникне сама по собі. Якщо у вас виникли проблеми з засинанням або сном, або якщо ви постійно відчуваєте себе втомленими після нічного сну, у вас може бути порушення сну. Настав час поговорити з лікарем про лікування.Додано: 04/2/19 9:52
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.